Menu

İğne oyası ile örülen çok farklı yemeni örnekleri

Çeyizlerin vazgeçilmezlerinden olan yemeniler renk renk iğne oyaları ile işlenerek tesettür kullanan bayanlar için de vazgeçilmezdir. İğne oyası yemeni örnekleri yapılışı itibariyle oldukça zor ve zahmetlidir.

Yemeniler için iğne oyası kenarları işlenmeden önce iğne oyası ile yemeninin etrafından geçilerek tığ işi ile motiflerin daha güzel ve daha düzgün olması sağlanır. İğne oyası yapılış itibariyle biraz uzun zaman alır ve zahmetli bir süreçtir. İşin en zahmetli yanı yemenin kenar oyasının yapılışıdır. Yemenli kenarların saklama payları tamamlandıktan sonra , daha önceden yapılmış olan renkli motifler üzerine pullar, boncuklar eklenerek çok farklı modeller çıkarılmış olur.

Farklı oya modelleri

Yemenileri örtünme amacıyla kullanan bayanlar asla üzerinde oya olmadan kullanmaz. İğne oyası yemeni örnekleri yapılışı konusunda uzman olan bayalar her gün kendilerine göre farklı modeller çıkararak hem kendilerinin kullanımına sunmakta hem de bu modelleri yayılmasını sağlamaktadırlar.

İğne oyası yapılışında renklerin seçimi de oldukça önelidir. Bu da genellikle yemeninin rengine göre belirlenmektedir. Yemeninin renginden bağımsız renklerle yapılan oyalar hoş durmadığı için genellikle renk seçimi yemenideki renklere göre belirlenmektedir. Bazen tek renkli ipler seçilirken bazen de iplerin renkleri oldukça çeşitli olabilmektedir.

İğne oyası yemeni örnekleri yapılışını iyi öğrenerek tığ işi ve iğne oyası ile en çok aşağıdaki modelleri yapabilirsiniz:

  • Başörtü iğne oyaları
  • İğne oyası yemeni kenarları
  • Beyaz yemeni kenarları

degisik-igne-oyasi-ile-orulen-yemeni-ornekleri en-guzel-igne-oyasi-ile-orulen-yemeni-ornekleri farkli-igne-oyasi-ile-orulen-yemeni-ornekleri guzel-igne-oyasi-ile-orulen-yemeni-ornekleri harika-igne-oyasi-ile-orulen-yemeni-ornekleri igne-oyasi-ile-orulen-yemeni-ornekleri-facebook igne-oyasi-ile-orulen-yemeni-ornekleri-resimli igne-oyasi-ile-orulen-yemeni-ornekleri-tumblr igne-oyasi-ile-orulen-yemeni-ornekleri yeni-igne-oyasi-ile-orulen-yemeni-ornekleri

Yorum Yap!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Domain