Menu

Hızlı ve Kolay Saç Uzatma Yöntemleri

Saç, özellikle kadınların en önemli aksesuarı olarak bilinmektedir. Kadınlar, elli dönemlerinde değişiklikler isteyip, daha sonra bu değişikliklerden pişman olabilir. Saç kestirmesinden sonra, saçın yeniden sağlıklı bir şekilde uzaması, özellikle işlem görmüş saçlarda zorlu olabilir. Neyse ki doğal bazı yöntemler ile saçlarınızı uzatabilirsiniz.

Saç Uzatma Karışımları

Hızlı ve etkili saç uzatma karışımları ile alakalı şu detayları sizinle paylaşabiliriz:

 • Parlak, bakımlı ve çabuk uzayan saçlar için jojoba yağı, biberiye yağı, lavanta yağından üçer damla; kekik yağı ve sedir ağacı yağından ikişer damla ekleyip bunları kısık ateşte ısıtın. Ardından bu karışımı saç diplerinize masaj yaparak yedirin. Daha sonra duş alabilirsiniz.
 • Yumurta akı kokusu rahatsız edici olsa da, birçok şeye olduğu gibi saçlara da yumurta akı iyi gelmektedir. Yumurta akını saçınızı iyice yedirerek sürüp ardından streç film ile saçınızı sarın. Birkaç saat bu şekilde beklemeniz gerekecektir.
 • Bunun dışında saçlarınızı sabah akşam düzenli olarak taramayı aksatmayın. Bu durum saç derinize masaj yapmanızı sağlayacaktır. Böylece kan akışınız hızlanacak ve saçlarınız harekete geçecektir.
 • Elbette saçlar için beslenmenize dikkat etmeli kırmızı et, beyaz et, balık, sebze ve meyve bolca tüketmelisiniz.
 • Su içmek her şey için önemlidir. Düzenli olarak günde bir buçuk iki litre su içmeyi ihmal etmemelisiniz.
 • Bunun dışında saçınıza bazı bakım maskeleri de yapabilirsiniz. Bir maske tarifi verelim: haşlanmış patatesin suyu, yumurtanın sarısı ve balı karıştırın. Bu karışımı saç diplerinden uçlarına doğru yedirerek iyice uygulamalısınız.
 • Bunun dışından saçlarınızı durulurken iki üç damla elma sirkesi kullanabilirsiniz. saçlarınızın daha sağlıklı ve parlak olduğunu göreceksiniz.
 • Sarımsak her şeye olduğu gibi saça da iyi gelmektedir. Bazı karışımların kokusu sizi rahatsız edebilir. Bunlardan biri de sarımsaktır. Peki ya size sarımsağın kokmama ihtimalinden bahsetsek? Yarısının boşattığınız şampuanın içine iki ya da üç diş rondadan geçmiş iyice esilmiş sarımsağı ekleyin. Bu karışımın içine elma sirkesi de ekleyin. İyice çalkalayın ve bu karışımı banyoda kendi şampuanınızdan önce bir kez kullanın. Ardından kendi şampuanınızı da rutin olarak kullanabilirsiniz. Böylece koku problemi olmadan gayet temiz bir şekilde sarımsaktan yararlanmış olacaksınız. Düzenli kullanımda saçlarınızın ne kadar uzun olduğunu görünce şaşıracaksınız.
 • Üzüm çekirdeği yağı da her bakımdan fayda sağlayıcı bir yağdır. Bu yağı saç derinize her akşam masaj yaparak uygulayabilirsiniz. Saçlarınızda yağlanma olması durumunda haftada iki üç gün uygulama yapabilirsiniz. Bu saç yapınıza ve derinize de bağlıdır.
 • Saçlarınızın sağlıklı uzaması için saç kırıklarınızı düzenli olarak aldırmalısınız.
 • Şampuan ve saç kremi uygulamasını doğru yapmalısınız. Saç kremi saç uçlarına, şampuan ise ağırlıklı olarak saç diplerine masaj yaparak uygulanır.
 • Turp maskesi ile de saçlarınızı uzatabilirsiniz. Orta boy turpu alıp rendeleyin ve suda kaynatın. Yumurta sayısını bu karışıma ekleyin. Bu karışımı saçınıza sürün ve bone ile sarıp bir saat bekleyip, yıkayın. Bunu haftada üç kez yapabilirsiniz.

Gördüğünüz gibi birçok farklı bitkisel ve doğal uygulama ile saçlarınızı canlandırabilirsiniz. Basit ve size uygun olan uygulamalar sayesinde saçlarınız eskisinden daha sağlıklı olabilir ve dolasıyla daha çabuk uzayabilir.

Yorum Yap!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Domain