Menu

Hepsi çok güzel kına gecesi elbiseleri

Kına gecesi düğün öncesi yapılan bir kına törenidir. Dünya evine girecek çiftler için yapılan bu törende türkü eşliğinde avuç içlerine kına yakılmaktadır. Düğün öncesi olan ve bir gelenek olan bu törende kına gecesi elbiseleri 2016 yılı olarak akla ilk gelen elbise daha önceki yıllarda da kullanılan kaftan ve bindallı olmaktadır.

Bindallı ve kaftan modelleri

  • Kına geceleri gelenek olan bir törendir ve bu nedenle gelin adayları kına gecesinde yine bir gelenek kıyafeti olan bindallı veya kaftan tercih etmektedir.
  • Bu iki kıyafet de kına gecesi elbiseleri 2016 tercih edilen şık, pullu, boncuklu ve oldukça cafcaflı modellerdir.
  • Kaftan tek parçadır ve elbise görünümüne sahiptir. Bindallı ise iki parça olarak alt ve üst takımdır ve ek olarak bir de eldiven bulunmaktadır
  • Kullanılacak olan eldiven kına yakılan ellere geçirilmektedir.
  • Bu iki kına gecesi elbiseleri 2016 da oldukça süslü ve gösterişlidir.
  • Ek olarak bir tül kullanılmaktadır. Bu tül gelinin avuç içlerine yakılan kına töreni başladığı zaman örtülmektedir ve türküler eşliğinde törenin başlatılması anlamına gelmektedir.

Kına gecelerinde tercih elbiseden yana olacaksa ilk düşünülen tercih elbette ki kaftan olmaktadır. Kaftan ve bindallı haricinde tercih edilen elbiseler genellikle sade olmaktadır. Sadeliğe eklenecek tek parlaklık ise elbise üzerine giyilecek olan pelerin olmaktadır.

bayan-kina-gecesi-elbiseleri en-guzel-kina-gecesi-elbiseleri farkli-kina-gecesi-elbiseleri kadin-kina-gecesi-elbiseleri kina-gecesi-elbiseleri

Yorum Yap!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Domain