Menu

Hepsi çok güzel el emeği örgü yelek modelleri

Hanımların el işi modellerinde yelekler oldukça farklı bir yere sahiptir. En sık kullanılanı “anne yeleği” olarak bilinen yelek modelidir. Örgü yelek modelleri şiş ile yapılabileceği gibi tığ ile de yapılabilmektedir. En sık kullanılan yelek modellerine bakacak olursak:

Evrensekiz yelek modeli: evrensekiz adı verilen örgü modeli kullanılarak yapılmaktadır. Oldukça şık ve kullanışlıdır.

Balık sırtı bayan spor yeleği: ön kısmı çok şık görülmekte ve spor yapıdadır. Hazır alınmış yeleklere benzemektedir.

Burgulu baklava yelek: her yaştan bayan için yapılabilen bir yelektir. Genelde mavi renkte yapılır.

Bal peteği yelek: bal peteği örneği ya da işkembe adı verilen mode ile 2 farklı şekilde yapılabilen örgü yelek modelleri arasındadır.

Ajurlu kahverengi yelek: ajurlu adı verilen model kullanılarak yapılır. Uzun olarak yapılan yelekler daha şık durmaktadır.

Burgulu gri yelek modeli: burgu örneği ile yapılan bu model oldukça zahmetli bir süreci gerektiriyor. Genelde çeyizlerde kullanılır.

Şiş ile yapılan klasik yelekler: anne yeleği diye bilenen yelek tarzıdır. Günümüzde de hala yapılmaktadır.

Yuvarlak yaka gri yelek modeli: yaka kısmı yuvarlak olup, alt tarafı pirinç örneği ile yapılmıştır. Yakanın alt tarafında ise burgu örneği vardır. Genç kızların oldukça sık kullandığı bir yelek modelidir.

Spor kısa bayan yelek modeli: özellikle yaz aylarında sıklıkla giyilen bir yelek türüdür. Yuvarlak kesimi ile çok şık gömlek üzerine çok yakışan, her yaştaki büyükler yada küçükler için yapılabilecek örgü yelek modelleri arasındadır.

degisik-el-emegi-orgu-yelek-modelleri el-emegi-orgu-yelek-modelleri-facebook el-emegi-orgu-yelek-modelleri-resimli el-emegi-orgu-yelek-modelleri en-guzel-el-emegi-orgu-yelek-modelleri farkli-el-emegi-orgu-yelek-modelleri guzel-el-emegi-orgu-yelek-modelleri harika-el-emegi-orgu-yelek-modelleri yeni-el-emegi-orgu-yelek-modelleri

Yorum Yap!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Domain