Menu

Havlu kenarı örnekleri ve yapılışı kolay modelleri

Anadolu’da havlu kenarı süslemek bir adettir. Düğünlerde, kınalar ve özel günlerde bu süslü havlular misafirlere sunulur ve hanımların el emeği göz nuru havluları ile misafirlerine gösterdiği önem vurgulanmış olur. Oldukça farklı modellerde ve farklı tarzlarda yapılan bu havlu kenarları tamamen havlulara farklılık katmakta ve görsel açıdan da havluları değişik biçimlerde göstermektedir. Eskiden hanımlar havlu kenarı örneklerini birbirinden alırdı. Fakat gelişen teknoloji ve internet sayesinde artık havlu kenarı yapılışı resimli ve videolu anlatımlar ile internet üzerinden hanımlara sunulmaktadır.

  • Bu anlatımlarda havlu kenarlarına dair yüzlerce değişik model ve örnek bulmak mümkündür. Kolay ve zor modeller farklı şekillerde anlatılmakta ve oldukça da işe yarar şekilde sunulmaktadır.
  • Havlu kenarı süsleme ve havlu kenarı oyası yapma ile alakalı tüm bilgilere rahatça ulaşabilir ve siz de kendi havlularınızı süsleyebilirsiniz.
  • Havlu kenarı yapılışı resimli anlatımlarda süslemelerin yapıldığı tüm aşamalar ayrıntılı bir şekilde hanımlara sunulmaktadır.
  • Öncelikle havlu kenarlarının nasıl yapılacağı ve sonrasında da yapılan bu havlu kenarlarının havlulara nasıl birleştirileceği detaylı olarak anlatılmaktadır.
  • Tüm hanımlar rahatça havlu kenarı örneklerinin yapılışını öğrenebilir

Genç kızların çeyizlerinde muhakkak olması gereken işlemeli havlular genellikle iğne oyası veya tığ oyası ile yapılmakta ve son derece de değişik modellerden oluşmaktadır. Havlu kenarı yapılışı resimli anlatımlar ile oldukça basit bir şekilde anlaşılmaktadır. Fakat el yatkınlığınız yoksa videolu anlatımları da tercih edebilirsiniz.

degisik-havlu-kenari-ornekleri-ve-yapilisi en-guzel-havlu-kenari-ornekleri-ve-yapilisi farkli-havlu-kenari-ornekleri-ve-yapilisi guzel-havlu-kenari-ornekleri-ve-yapilisi harika-havlu-kenari-ornekleri-ve-yapilisi havlu-kenari-ornekleri-ve-yapilisi-facebook havlu-kenari-ornekleri-ve-yapilisi-resimli havlu-kenari-ornekleri-ve-yapilisi-tumblr havlu-kenari-ornekleri-ve-yapilisi yeni-havlu-kenari-ornekleri-ve-yapilisi

Yorum Yap!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Domain