Menu

havlu kenarı modelleri ve değişik örnekleri

havlu kenarı süsleme işlemleri çok eskiye dayanan bir anadolu geleneği olmaktadır. anadolu kadınları süsledikleri havluları sadece düğünlerde, bayramlar da ve özel günlerde misafirlerinin kullanması için çıkarır ve bu da misafirlere verilen değeri belirler. bu gelenek günümüzde hala devam etmekte ve havlu kenarı örgü dantel işleri sürmektedir. peki, havlu kenarı nasıl yapılır? havlu kenarı yapımları kişilerin zevklerine ve el maharetlerine göre değişiklikler göstermektedir. özellikle de havlu kenarlarının yapılmasında yöresel farklılar bulunmaktadır.

havlu kenarı nasıl yapılır sorusu eskiden hanımlar arasında en sık kullanılan sorulardan olmaktaydı. havlu kenarı örneğini bilen bir kişi bu örnekten bir sıra örer ve bilmeyen kişiye gösterirdi.

fakat artık gelişen bilgi teknolojileri sayesinde hanımlar bu işlemleri internet üzerinden yapmaktadır. havlu kenarlarının nasıl yapılacağına dair tüm bilgileri resimli ve videolu anlatımlar ile internet üzerinden rahatlıkla bulabilir ve evlerde kendiniz uygulayabilirsiniz.

bu havlu kenarı örnekleri için iki farklı yapılış şekli bulunmaktadır. bunlardan biri iğne oyası ile havlu kenarlarının yapılması diğer ise tığ işleri ile havlu kenarlarının yapılmasıdır.

videolu anlatımlar ile kolayca havlu kenarı yapılışları öğrenilebilir

havlu kenarı nasıl yapılır için öncelikle havluların üzerindeki desenlere veya havlu renklerine göre ip seçimleri gerekmektedir. tek renk ipten yapılacağı gibi aynı zamanda karışık renklerden de havlu kenarları yapılmaktadır. motifler ise çok değişik tarzlarda olmaktadır.

basit-havlu-kenari-modelleri-ve-degisik-ornekleri en-guzel-havlu-kenari-modelleri-ve-degisik-ornekleri farkli-havlu-kenari-modelleri-ve-degisik-ornekleri guzel-havlu-kenari-modelleri-ve-degisik-ornekleri harika-havlu-kenari-modelleri-ve-degisik-ornekleri havlu-kenari-modelleri-ve-degisik-ornekleri-facebook havlu-kenari-modelleri-ve-degisik-ornekleri-resimli havlu-kenari-modelleri-ve-degisik-ornekleri kolay-havlu-kenari-modelleri-ve-degisik-ornekleri yeni-havlu-kenari-modelleri-ve-degisik-ornekleri

Yorum Yap!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Domain