Menu

Havlu kenarı dikilişi ve örnekleri

Havlu kenarı süsleme işlemleri iki aşamadan oluşmaktadır. Öncelikle havlu kenarı oyaları iğne oyası ile veya tığ işi ile yapılır. Bu işlemler bittikten sonra da yapılan bu süslemelerin havlu kenarına dikilmesi gerekecektir. Bu aşamada hanımların en çok sorduğu soruların başında ise havlu kenarı nasıl dikilir sorusu gelmektedir. Yapılan süslemelerin havlu kenarına dikilmesi için öncelikle oya sırasında ilk başlanan sırada boşlukların bırakılması gerekmektedir. Bu boşluklar sonrada havlu kenarına eklenecek olan boşlukları oluşturmaktadır.

Havlu kenarı nasıl dikilir sorusu aslında videolu ve resimli anlatımlar ile daha anlaşılır bir halde anlatılmaktadır. Fakat dikkat etmeniz gereken nokta havlu kenarı süslemesine başlanırken bir sıranın dikim için uygun şekilde örülmesi olacaktır.

Havlu kenarına birleştirilecek olan bu ilk sıra aynı renk iple ve küçük ilmikler ile sağlam bir şekilde havlu kenarına dikilmektedir.

Farklı renkte ipler kullanılması süslemenin tüm görselliğini kaçıracağından dolayı kesinlikle aynı renk ipleri kullanmayı tercih ediniz.

Bu havlu kenarı süslemelerinin dikilmesinde yöreden yöreye göre farklılıklar da görülebilmektedir. Bazı hanımlar süslemeler ne renk olursa olsun bu birleştirmeyi beyaz renkler ile yapmaktadır.

– dikişte önemli olan dikiş iplerinin fark edilmemesi olacaktır

Bazı yörelerde ise havlu kenarı süslemelerinde iki farklı renk kullanılarak havlu kenarları dikilmektedir. Bu renkler de genellikle kenar süslerinin içinde geçen renkler olmaktadır. Havlu kenarı nasıl dikilir sorusunda başka alternatif dikim şekilleri de bulunmaktadır.

degisik-havlu-kenari-dikilisi-ve-ornekleri en-guzel-havlu-kenari-dikilisi-ve-ornekleri farkli-havlu-kenari-dikilisi-ve-ornekleri guzel-havlu-kenari-dikilisi-ve-ornekleri harika-havlu-kenari-dikilisi-ve-ornekleri

M3372M-2103

havlu-kenari-dikilisi-ve-ornekleri-resimli havlu-kenari-dikilisi-ve-ornekleri-tumblr havlu-kenari-dikilisi-ve-ornekleri yeni-havlu-kenari-dikilisi-ve-ornekleri

Yorum Yap!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Domain