Menu

Hangi yüze hangi saç modeli yapılmalı ? Örnekleri ile birlikte inceledik

Gerek erkeklerde gerekse kadınlarda saç modeli seçimi önemlidir. Herkes iyi görünmek ister ve kullanılan saç modelinin görüntümüz üzerindeki etkisi es geçilemez. Kendimize uygun saçı seçebilmemiz için ‘ hangi yüze hangi saç modeli yapılmalı? ‘ sorusunun cevabını bilmemiz gerekir.

Uzun yüzler

Kahküllü ve düz uzun saçlar kullanmamaya özen göstermek gerekir. Bu tip modeller yüzünüzü daha uzun gösterecektir. Omuz hizasında az katlı modeller yüzünüzün daha kısa görünmesini sağlayacaktır.

Kare yüzler

Kare yüze sahipseniz bu nedenle sert görünüyor olabilirsiniz. Yüzü çerçeveleyen, katlı ve iki yana ayrılmış kısa saçlar elmacık kemiklerinizi daha belirgin hale getirecek, yüz hatlarınızı yumuşatacaktır.

Yuvarlak yüzler

Katlı ve hacimli saçlar kullanılarak yüzün yuvarlaklığı dengelenmelidir. Bu şekilde yüzünüzün yuvarlaklığı saçlarınızda kaybolacaktır. Dikkat çeken yüzünüzün yuvarlaklığı değil, saçlarınızın hacmi olacaktır.

Üçgen yüzler

Düz kesimlerden kaçınılmalıdır. Saça yükseklik katan modeller tercih ederseniz çenenizdeki sivriliğe dikkat çekmemiş olursunuz. Saçınızı olabildiğince açık bırakmaya özen gösterin. Krepe sizin için bir çözüm olabilir.

Oval yüzler

Oval bir yüze sahipseniz ‘ hangi yüze hangi saç modeli yapılmalı? ‘ diye düşünmenize gerek yok. Oval yüzler her saç modelini kaldırır. İstediğiniz saç modelini uygulanmaktan kaçınmayın. Elmacık kemiklerinizin belirginleşmesini istiyorsanız kahkül bırakabilirsiniz.

‘ hangi yüze hangi saç modeli yapılmalı? ‘ diye düşünerek model seçerken sadece yüz tipimize değil, yüzümüzdeki kusurlara da dikkat etmeliyiz:

Alnı geniş olanlar için çene hizasında verilen katlar tercih edilmemelidir. Bu hizadaki katlar alnınızın genişliğini daha fazla ortaya çıkarır. Kahkül kullanmak ta bu durumda kurtarıcınız olabilir.

Burnunuzun büyük olduğunu düşünüyorsanız, saçınızı açık kullanmaya ve ortadan ikiye ayıran modeller kullanmaya özen gösterin.

Topuz saç her yüz tipiyle uyarlanabilir. Ancak hangi topuzun size uygun olduğunu bilmeniz gerekir. Örneğin burnunuz kemerliyle yandan kahküllü bir topuz yaptırabilirsiniz. Bu dikkatleri burnunuzun yerine topuz kahkülüne çekmeyi sağlar. Yuvarlak bir yüze sahipseniz dalgalı topuzlardan kaçının. Gıdınız varsa dağınık topuz modellerine yönelmelisiniz.

hangi-yuze-hangi-sac-modeli-bayan hangi-yuze-hangi-sac-modeli-gider hangi-yuze-hangi-sac-modeli-yakasir hangi-yuze-hangi-sac-modeli-yapilmali hangi-yuze-hangi-sac-modeli

Yorum Yap!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Domain