Menu

Güzel bir cilt için bakim önerileri tavsiyeleri püf noktaları

Güzel bir cilde sahip olmak her bayanın istediği bir özelliktir.güzel bir cilt ışıldar ve dikkat çekici olur aynı zamanda makyaj gibi uygulamalar cildin güzel olması halinde daha etkili bir görünüme sahip olmanıza yardımcı olacaktır.

Güzel bir cilde sahip olmayı engelleyen bir çok sebep bulunur.bu sebeplere neden olacak faktörleri ortadan kaldırmak cildin daha güzel daha diri ve daha sağlıklı olmasına yardımcı olacaktır.

Güzel bir cilt doğru nemlendirilmiş olmalıdır.özellikle cilt nemlendirmesinde etkin bir özelliği olan su tüketimi güzel bir cilde sahip olmak için ilk gereken kriterdir.her gün 1,5 litre su tüketilmesi cildinizin güzelleşmesini sağlayacaktır.

Cilt tipleri kişiden kişiye değişen özelliktedir.yağlı , normal  , karma yada kuru cilde sahip olunmasına göre cildin ihtiyaçlarını karşılamak güzel bir cilde sahip olmanın bir diğer koşuludur.kuru bir cilde sahipseniz cildinizin bakım kremleri ve yağları ile sürekli nemlendirilmesi gerekir.aksi takdirde cildiniz pul pul olacak ve kuruyup dökülecektir. Yağlı bir cildin ise fazla yağlardan arındırılması gerekir.bu arındırma için cildin tahriş edilmeden temizlenmesi , tonikler ile ciltteki yağın dengelenmesi ve yağsız bir kremle düzenli olarak nemlendirilmesi gerekir.yağdan arındırılmayan ciltlerde sivilce ,parlama , peynir görünümü gibi istenmeyen görünümler oluşabilir.

Normal ciltlerde bu belirtilen cilt sorunları görülmez ancak yaşın ilerlemesi ile beraber ciltte sorunları görülebileceğinden bu sorunları önlemek ve geciktirmek için düzenli temizlik ve nemlendirme yapılması önerilmektedir.karma ciltlerde cildin bir bölümü normal bir bölümü yağlı olabilir.bu durumlarda cildin bölgesel durumuna göre temizleme ve nemlendirme yapılması gerekecektir.

guzel-bir-cilt-icin-bakim-onerileri

Yorum Yap!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Domain