Menu

Gül suyu ile yüz temizleme nasıl yapılır? Faydaları nelerdir?

Bilinen en eski cilt temizleme ürünü gül suyudur.gül özlerinin cilde olan etkileri nedeniyle cildi gül suyu ile temizlemek oldukça yararlıdır.gözeneklerin arındırılması gözeneklerin gerginleştirilmesi , cildin yumuşaması  gibi etkileri nedeniyle gül suyu ile cilt bakımı temizliğinin tamamı gerçekleştirilebilir.

Günümüze kadar gelen bu mucizevi doğal gül suyu, cilt temizliği ve nemlendirme için birebir. Özellikle makyaj temizlemek için şiddetle tavsiye edebileceğim gül suyunu, duş sonrası tüm cildinize masaj yaparak da uygulayabilirsiniz.

Cildi nemlendirme ve temizleme özelliğine sahip gül suyunu, yazın buzdolabında muhafaza edip soğuk soğuk uygularsanız, aynı zamanda yüzünüzün kan dolaşımını da hızlandırmış olursunuz. Böylece gül suyu ile nemlenen yüzünüz, doğal canlı görünümüne de kavuşacaktır.

Anti bakteriyel ve antiseptik özelliklerde olması ile gülsuyu, vücudunuzun en hassas ve en çok bakıma ihtiyaç duyulan bölgesi, yüzünüzün bakımı için idealdir.

Kuru ciltler için gül suyu: kuru ciltler için gül suyu iyi bir bakım ürünüdür. Ancak cildi temizleyen özelliği ile tüm kusurlardan arındırdığını yüzünüze, nemlendirici özellikli bir krem uygulamanızı tavsiye ederim. Çünkü uzun süre maruz kalan cilt ayrıca kuruma oluşturabilmektedir.

Yağlı ciltler için gül suyu: gül suyunu pudra ile karıştırarak haftada iki kez yüzünüze maske olarak uygulayabilirsiniz. Bu maskeyi de yine gül suyu ile temizleyerek yağlı cildinizin yağlı görünümünü ortadan kaldırmanız mümkün.

Sivilceli ciltler için gülsuyu: akne ve sivilceleri kökten kurutan gül suyunu şiddetle tavsiye ederim. Hem cildinizdeki yağlı görünümden de kurtulmuş olacaksınız. Bunun için her gece yüzünüzü gül suyu ile yıkamanızı ve sabah saatlerinde de bir pamuk ya da pamuklu kulak çubuğu aracılığı ile sivilceli bölgelerinize gül suyunu sürün. Yıkamaya gerek olmayacaktır.

gul-suyu-ile-yuz-temizleme-nasil-yapilir

Yorum Yap!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Domain