Menu

Göz altı morluklarından kolay hemen kurtulma yolları ve yöntemleri

Cilt görünümü açısından bir çok kişiye rahatsızlık veren göz altı morluklarının bir çok nedeni olabilir.kozmetik ürünler bu morluklara iyi gelse de aslında doğal yollarla ve alınabilecek bazı önlemlerle göz altı morluklarından kurtulmak mümkündür.

Göz altı morluklarının bilinen başlıca nedenleri genetik nedenler,düzensiz uyku,yorgunluk,aşırı stres,güneşin zararlı ışınları,bazı ilaçlar ve kozmetik ürünler,yetersiz beslenme,yaş alma,gıda alerjileri,sıvı retansiyonu,hamilelik,regl dönemi,demir eksikliği anemisi,dehidrasyon olarak sıralanabilir.

Salatalık maskesinin cilde canlılık ve parlaklık verdiğini biliyoruz. Yine salatalıkla göz altı morluklarının görünümünü azaltmanız mümkün. Üstelik hazırlaması 1-2 dakikanızı alacaktır.

Sulu bir salatalığı ince ince dilimleyin ve gözlerinizin üzerine koyun. 15 dakika kadar beklettikten sonra yüzünüzü yıkayabilirsiniz. Morluklar azalana kadar her gün tekrarlayabilirsiniz.

Limon ve domates suyuyla hazırlayacağınız maske en etkili çözümlerden biridir. Eşit miktarda limon ve domates suyunu karıştırarak 1 hafta boyunca günde 2 kere göz altlarına sürün.

Patates dilimlerini salatalık dilimleri gibi gözlerinizin üzerinde 15 dakika bekletmek zamanla göz altı morluklarını hafifletecektir.

Soğuk sallama çay poşetleri hem gözlerinizin yorgunluğunu alır hem de morlukları hafifletir. Çay poşetlerini kullandıktan sonra soğumasını bekleyebilir ya da soğuk suya batırarak kullanabilirsiniz.

Zerdeçal ve ananas suyunu karıştırarak hamur kıvamına getirip göz altlarına sürebilirsiniz.

goz-alti-morluklarindan-hemen-kurtulma-yollari

Yorum Yap!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Domain