Menu

Gebeliğin son ayı hakkında bilgiler ve tavsiyeler

Gebeliğin son ayı artık doğum aşamasına girilmiş bir dönemdir. Annenin özellikle nefes alamama gibi problemleri bu dönemde oldukça azalmaktadır. Ailelerin oldukça paniğe kapıldığı bir dönemdir. Oysa dünyada bu süreci milyarlarca anne baba yaşamıştır sukunet ile çok daha kolay bir şekilde atlatabilirsiniz.

Neler olabilir ?

Karın artık fazla büyüdüğü için yürüme gibi durumlarda şikayetler olabilmektedir. Rahat uyuyamamaya neden olabiliyor. 36. Hafta civarında bebek artık doğum aşamasına girdiği için nefes darlığı, reflü gibi şikayetler azalacaktır.

Bu dönemde ağırlaşmaya dayalı olarak bel ağrısı şikayetleri artabilmektedir.

Gebeliğin son dönemecinde vajinal akıntı oldukça normaldir. Su gelmesi durumunda doğum gerçekleşmeye başlıyor demektir. Gebeliğin son ayları içinde lekelenme ve kanama gibi durumlar karşısında hiç beklemeden derhal doktora başvurmanız önerilmektedir.

Cinsel ilişkiye girmenizde herhangi bir sıkıntı yoktur. Gebeliğin tamamında olduğu gibi bu dönemde de rahatlıkla ilişkiye girebilirsiniz.

Beslenme konusunda dikkat etmeniz gereken konulardan en önemlisi çok fazla yemenin size yaramayacağıdır. Azar azar canınızın çektiği birçok şeyden yiyebilirsiniz. Dengeli beslenmek konusunda hamileliğin her döneminde gösterdiğiniz özeni bu dönemde de göstermeniz şarttır.

Su gelmesi denilen durum bardaktan su gelmesi şeklinde yoğun olan bir durumdur. Bu durumu diğer durumlar ile karıştırmamanız büyük önem taşımaktadır. Birçok kadın bu tarz hatalı sinyaller nedeni ile gereksiz panikler yaşayabilmektedir.

Doğum süreci yaklaştığı için artık hayatınızda çok büyük bir dönemecin eşiğinde olduğunuzu unutmayın. Kendinizi sitemizde yer alan videolar ile bu sürece çok daha kolay bir şekilde hazırlayabilirsiniz.

Gebeliğin son ayı konusunda yaşayacağınız bu gibi gelişmeler sayesinde artık bir anne olmaya yaklaşıyorsunuz. Gebeliğin son ayı zaten bana bir şey olmaz diyerek süreci zedelemeyin. Her türlü durumunuz için doktorunuz ile irtibat halinde olmanız önerilmektedir. Bu şekilde sağlıklı bir doğum yapma şansınız olacaktır. Sağlıklı bir doğum sayesinde çok daha kaliteli bir yaşam standardı sunmanız mümkün olacaktır. Yaşamın her anı çok kıymetlidir. Kendiniz ve bebeğiniz için kulaktan dolma değil bilimsel verilere uyun.

gebeligin-son-ayi-hakkinda-bilgiler

Yorum Yap!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Domain