Menu

Fiyonklu iğne oyası modelleri ve örnekleri

Bayanların el işi konusundaki çalışmaların başında iğne oyası ile yapılan pratikler gelmektedir. İğne oyası ile yazma, tülbent, yemeni gibi birçok malzeme kenarı işlenebilir. Bunların en önemlilerinden biri de fiyonklu iğne oyası modelleri gelmektedir. Fiyonklu iğne oyası modelleri yapılırken ilk olarak klasik çengelli bir iğne alınır. Daha sonra bu çengelli iğnenin uç kısımları kesilerek bir tarafı açık olacak şekle getirilir. Daha sonra işleme yapacağımız ipi çengelli iğne istenilen büyüklüğe göre 5-10-15 sıra halinde sarılır. Sonra sarıların sıra iplerin orta kısmından kurdele şeklini verecek şekilde işlenir. Bu şekilde hayal gücünüze göre farklı fiyonklu iğne oyası çalışması yapabilirsiniz.

Renkli fiyonklu iğne oyaları

Fiyonkları işlerken çok farklı bir tarzda iğne oyası yapılabilir. Bunun için ikili ikili fiyonklar aynı renkte sonra diğer yanındaki sırada farklı renk kullanılarak, işlenebilir. Fiyonklarınızı aynı renkte havlu kenarlarınıza, yazmalara, başörtülere ve çok daha fazla alanlara yapılabilir. Model olarak tek bir fiyonk üzerinde de işlem yapılabilir. Ya da örneğin bir havlu kenarı için üçlü fiyonklar ortası kırmızı iki yanı sarı olarak şekilde işlenerekte yapılabilir. Her biri aynı renk üzerinde işlenerekte oluşturulabilir. Genel olarak renkli fiyonklu iğne oyalarını nereye yapacaksanız ona göre bir renk uyumu tercih edilebilir. Böylece ortaya çıkan görüntü çok daha güzel olacak ve beklentilerinizi verecektir.

degisik-fiyonklu-igne-oyasi-modelleri en-guzel-fiyonklu-igne-oyasi-modelleri farkli-fiyonklu-igne-oyasi-modelleri fiyonklu-igne-oyasi-modelleri-facebook fiyonklu-igne-oyasi-modelleri-resimli fiyonklu-igne-oyasi-modelleri-tumblr fiyonklu-igne-oyasi-modelleri guzel-fiyonklu-igne-oyasi-modelleri harika-fiyonklu-igne-oyasi-modelleri yeni-fiyonklu-igne-oyasi-modelleri

Yorum Yap!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Domain