Menu

Firkete nasıl örülür örnek modeller

Firkete nasıl örülür dendiğinde, firkete olarak isimlendirilen u şeklindeki metal parça yardımıyla yapılacak örgü işlemine firkete örgü denir. Bu model ile neler yapılabilir diye sorulduğunda şunları sayabiliriz.

  • Şal
  • Fular
  • Yelek
  • Kazak
  • Örgü çantalar
  • Çeşitli aksesuar

Firkete denilen u şeklindeki metal ile tığın da yardımıyla çok kolay gibi görünse de oldukça zor olan bir örgü türüdür. Ancak öğrendikten sonra devamlı yaparsanız bu örgüyü örerken fazla zorlanmazsınız. Örgüyü bitirdiğinizde de çok şık bir örgü ortaya çıkar. Hakikaten de firkete ile örülen örgüler çok alımlı ve sık olur.

Firkete ile yelek nasıl örülür

Firkete nasıl örülür sorusuna cevap ararken firkete ile yelek örmek için u şeklindeki metalde örgünün modeli seçilerek tığ yardımıyla örme işlemine başlanır. Örgü için alınan firketeye yine örgü için alınan iplikler döndürerek sarılır. Firkete nasıl örülür diye sorulduğunda sarılan iplikler ile önceden sarılan ipliklerin içine tam ortasından zincir çekilerek sabitlenir. Bu işlemi tekrarlamak gerekir. Daha sonra aynı işlemleri tekrarlayıp yapılan parçaları karşı karşıya getirip üçlü iplik gruplarını tığ yardımıyla çevirerek birbirinin içinden geçirebilirsiniz. İplikler firketeden çıkararak daha önce örülmüş ipliklerle birleştirin. Bu şekilde devam etiğiniz zaman örerek çıkardığınız ipleri birleştirerek hırkanın örülmesi tamamlanır. Böylece çok şık bir fırka ortaya çıkmış olur. Özellikle bereler için yapılan bu yelekler ortala rengarenk bir görüntü sunar.

basit-firkete-nasil-orulur en-guzel-firkete-nasil-orulur farkli-firkete-nasil-orulur firkete-nasil-orulur-facebook firkete-nasil-orulur-resimli firkete-nasil-orulur-tumblr firkete-nasil-orulur guzel-firkete-nasil-orulur kolay-firkete-nasil-orulur yeni-firkete-nasil-orulur

Yorum Yap!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Domain