Menu

Evde hızlı saç uzatma yöntemleri ve yolları nelerdir? Öğren ve uygula!

Evde yapılacak bakımla saçların daha hızlı uzamasını sağlamak mümkün.beslenme düzenine dikkat etmek , saçları doğru şampuanla yıkamak , saç derisini canlandırıcı masaj uygulamak ,  saç derisinde ki kan akışını hızlandıracak işlemleri uygulamak saçın daha hızlı uzamasını sağlayan bazı faktörlerdendir.

Cildin başlıca nemlendiricisi sudur.gün içinde tüketilen su miktarı cildinizin daha sağlıklı olmasını sağlar.saç derisiniz daha sağlıklı olması ise saçların daha hızlı ve daha sağlıklı uzamasına yardımcıdır.

Saç tipine uygun şampuan kullanımı saçların doğal olarak daha bakımlı olup daha hızlı uzamasına yardım eder.örnek vermek gerekirse yağlı bir saç tipine yağlı saçlar için olan şampuanı kullanmak saç derisinde ki yağ kalıntılarını derinlemesine temizleyecek ve gözeneklerin daha rahat nefes almasını sağlayarak saçların hızlı uzamasına yardımcı olacaktır.

Saçların doğal yağlarla beslenmesi saçların daha hızlı uzamasına yardımcıdır.özellikle lavanta yağı , badem yağı gibi doğal yağları kullanarak evde saçların daha hızlı uzamasını sağlamanız mümkün.

Saçları taramakta saçların daha hızlı uzamasına yardımcıdır. Sık taranan saçlarda saç derisindeki kan akışı hızlanmaktadır bu sayede saç kökleri daha hızlı şekilde uzayacaktır.

evde-hizli-sac-uzatma-yontemleri

Yorum Yap!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Domain