Menu

Evde günlük yapılabilecek spor hareketleri bayanlar için

İnsan vücudu için sporun sağlayacağı katkılar yadsınamayacak kadar fazladır. Günlük spor hareketleri uygulanırken dikkat edilmesi gereken devamlılığın sürdürülmesidir. Gün içerisinde fazla zamanınızı almayacak olan spor hareketleri sayesinde vücut hatlarınız daha belirgin hale gelecektir. Bayanlar için günlük uygulanabilecek spor hareketleri arasında yarım çömelme hareketi bulunur.

Bu hareketi uygulamak oldukça kolaydır. Bacak kaslarını çalıştıran bu hareketi uygularken eller önce birbirine bağlanır ve sandalyeye oturuyor gibi geriye doğru çömelme sağlanır. Bu gibi hareketler 8 tekrar halinde uygulanır. Yukarı itme hareketi olarak bilinen bir başka hareket sayesinde göğüs, kol, karın, omuz ve bacak kaslarınızı çalıştırmış olacaksınız. Bayanların evlerinde rahatlıkla uygulayabilecekleri günlük spor hareketi mekiktir.

Mekik hem vücudu zorlamaz hem de karın ve üst gövde kaslarını çalıştırır. Bu sayede karın bölgesindeki yağlanmalar ortadan kalkar. Bel, sırt, kol kaslarını çalıştırmaya yarayan spor hareketiyse kalça kaldırma hareketidir. Günlük spor hareketleri bayanlar için vazgeçilmez hale geldiğinde etkileri hissedilmeye başlanacaktır.

Öncelikle 20 dakikalık egzersizlerle başladığınız günlük spor hareketlerine ilerleyen zamanlarda 40’ar dakikalık çalışmalarla devam edebilirsiniz.

evde-gunluk-yapilabilecek-spor-hareketleri evde-yapilabilecek-spor-hareketleri-basen-eritme evde-yapilabilecek-spor-hareketleri-bayan evde-yapilabilecek-spor-hareketleri-uzman-tv evde-yapilabilecek-spor-hareketleri-video gunluk-evde-yapilabilecek-spor-hareketleri

Yorum Yap!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Domain