Menu

Evde dekoratif farklı abajur yapımı

Evinizde kendiniz abajur yapabilir misiniz diye sorulsa yapabilirim demeniz biraz zor olur ancak yapılışını görürseniz hiç düşünmeden siz de abajur yapabilirsiniz. Bunun için evinizde bulunan malzemeleri kullanarak abajurunuzu hiç bir maliyete katlanmadan yapabilirsiniz. Evde abajur yapımı için gerekli olan malzemeler boya, sünger ve fırçaya ihtiyacınız olacaktır. Bunlarla bir cam bardaktan abajur yapabilirsiniz. Önce süngerleri kalp, kare ve dikdörtgen, yuvarlak ve yaprak biçiminde kesebilirsiniz. Evde abajur yapımı için bunların üzerine değişik renklerde boya sürerek bardağın üzerine bu şekilleri çıkarabilirsiniz.

Daha sonra bunların üzerine yapraklara damar çizip kare, dikdörtgenlerin ve yuvarlakların etrafını da çizgi halinde çevirdiğinizde ve içine duy ve ampulü de yerleştirdiğinizde evinizde kullanabileceğiniz bir abajuru yapmış olursunuz. Abajur yapmanın elbette çeşitli malzemeleri ve seçenekleri olabilir. Bu durum yaratıcılık ve pratiklik ile alakalıdır. Evde abajur yapımı için çeşitli örnekler ve görselleri değerlendirebilirsiniz. Bu örnekler ile kendi yaratıcılığınızı birleştirerek, ek malzemeler yardımı ile ortaya güzel ve orijinal çalışmalar çıkarabilirsiniz. Evinizin belirli alanlarında bu tür abajurları kullanabilir ve evinize farklı bir hava katabilirsiniz.

Yaptığınız abajurları sevdiklerinize hediye edebilirsiniz. Abajurlarınızın standart taslaklarını yaptıktan sonra çeşitli parçalar ile abajurlarınızı süsleyebilirsiniz. Deniz kabukları, boncuklar, değerli taşlar bu tür malzemeler arasında yer alır. Ayrıca organze tüller ve kurdelelerden de küçük miktarlar kullanarak faydalanabileceğiniz gibi, kırılmış takı parçalarınızı da değerlendirebilirsiniz.

abajur-yapimi-evde abajur-yapimi-facebook abajur-yapimi-resimli abajur-yapimi-tumblr abajur-yapimi basit-abajur-yapimi en-guzel-abajur-yapimi farkli-abajur-yapimi guzel-abajur-yapimi kolay-abajur-yapimi

Yorum Yap!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Domain