Menu

Evde çocuklar için kukla nasıl yapılır

Çocuklarını kimyasal oyuncaklardan korumak isteyen ebeveynler için harika bir oyuncağımız var! Kukla yapacağız. Evde kukla nasıl yapılır? İşte anlatımı; ihtiyacımız olan ilk şey, çorap. Rengi size kalmış fakat çorabın kısa çorap olmamasına dikkat etmelisiniz. Çorabın topuğu hayvanımızın ağzı, parmaklarının olduğu yer de hayvanımızın kafası olacak. İlk olarak ağzı için beyaz keçe kumaşından bir ağız boşluğu kesiyoruz. Sonrasında ağız boşluğunun içini dolduracak kırmızı bir dil de kesiyoruz. Bu kestiğimiz parçaları çorabımızın topuk kısmı bile parmakların olduğu uç kısmın arasına yapıştırıyoruz.

İki gözünü de beyaz renk keçeden kesiyoruz. Göz bebekleri için de ufak siyah noktalar kesiyoruz. Eğer bir köpek yapacaksanız köpek kulağı, kedi yapacaksanız kedi kulağı kesmelisiniz. Evde kukla nasıl yapılır sorusunun yanıtı işte bu kadar basit. Elbette kuklalarınızı biçimlendirmek, onlara ek malzemeler koymak tamamen size bağlıdır. Misal ipler ile saçlar ekleyebilirsiniz, tüller ile duvaklar ya da kurdeleler ile tokalar ekleyebilirsiniz.

Bu sizin yaratıcılığınız ile alakalıdır. Eldeki malzemeleri doğru bir şekilde değerlendirmek istiyorsanız bazı görselleri de inceleyebilirsiniz. Evde kukla nasıl yapılır, konusunda yer alan anlatımlı videolar size kuklalarınızı yaparken yardımcı olacaktır. Sadece nasıl bir kukla istediğinize karar verin ve basit taslakları geçtikten sonra kuklalarınıza kendinizden bir şey katın. O zaman kuklalarınız emin olun çok daha güzel ve anlamı olacaktır.

basit-kukla-nasil-yapilir degisik-kukla-nasil-yapilir en-guzel-kukla-nasil-yapilir farkli-kukla-nasil-yapilir guzel-kukla-nasil-yapilir kolay-kukla-nasil-yapilir kukla-nasil-yapilir-facebook kukla-nasil-yapilir-resimli kukla-nasil-yapilir-tumblr kukla-nasil-yapilir

Yorum Yap!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Domain