Menu

Evde cilt bakımı nasıl yapılır? Püf noktaları ve uygulanışı

Güzellik merkezlerinde yapılan cilt bakımını evde yapmak aslında oldukça kolaydır. Güzellik merkezlerinde biraz daha süslenerek sunulan cilt bakım hizmetini evdeki ürünlerinizle dahi rahatlıkla uygulayabilirsiniz.

Cilt bakımını evde yapmak için ilk aşama cildinizi temizlemektedir.bu temizleme işlemi cildiniz üzerinde dış ortamlardan gelen kirin temizlenmesidir. Derinlemesine bir temizlikten önce cildinizde biriken kirleri temizleyerek daha derin bir bakım için cildinizi hazır konuma getirebilirsiniz.doğrudan su ile yıkayarak yada   gül suyu veya temizleyici tonik yardımı ile cildinizi bir pamuk ile silerek temizlemelisiniz.su ile yıkayarak temizleyecekseniz ılık su kullanmanızı gözeneklerinizi arındırmaya hazır hale getirecektir. Tonik yada gül suyu kullanımından sonra gene ılık su ile cildinizi yıkamalısınız.

Cilt bakımınızı yaparken ikinci aşama buhar banyosu uygulamaktır.buhar banyosu ile gözeneklerinizi genişleterek arındırıcı bakım için hazır hale getirebilirsiniz.yapacağınız bakım gözeneklerinize daha iyi nüfuz etmenizi sağlayacaktır.

Cilt bakımınız için üçüncü  aşama arındırıcı bakım sürecidir.bu süreçte bir peeling yardımı ile dairesel hareketler ile cildinizi peelingle arındırmalısınız. Bu işlem  cildinizde ki ölü derilerden arınmanızı sağlar. Dairesel hareketler ile cildinizi tahriş etmeden masaj yaparak uygulayacağınız peeling işlemi sonrasında gözeneklerinize dolan kirler temizlenecek ve cildiniz bebek cildi gibi pürüzsüz hale gelecektir.

Cildiniz arındırıldıktan sonra son aşama etkin bir şekilde nemlendirmektedir.cilt tipinize uygun bir nemlendirici cildinize yukarı doğru masaj yaparak nemlendirici kremi yedirmelisiniz. Eğer yağlı bir cildiniz varsa yağsız bir nemlendirici tercih etmeniz önemlidir.

Evde yapılacak cilt bakımınıza haftada 1 kere gene cilt tipinize uygun bir maske eklemeniz aynı zamanda cildinize yerleşen kir tabakasının temizlenmesini ve hücrelerinizin yenilenmesini sağlayacaktır.

evde-cilt-bakimi-nasil-yapilir

Yorum Yap!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Domain