Menu

Erkekler için yüz şekillerine göre saç modelleri ve tavsiyeleri

Saç modeli seçimi yaparken, seçilen modelin bize yakışmasını isteriz. Saç modelimizi seçerken yüz şeklimize göre bir seçim yapmalıyız. Yüz şekillerine göre saç modelleri erkekler tarafından özellikle bilinmesi gereken bir konudur. Erkek kafa yapıları bayanlara göre daha belirgin olduğundan ve saçlar genellikle kafatası yapısını gizlemediğinden dolayı saç modelleri seçiminde dikkat edilmelidir. Yüz şekillerine göre saç modelleri erkek model seçiminde başarılı bir yardımcı konudur.

Kare yüz

Köşeli bir çeneye sahipseniz, yüz uzunluğu ve genişliğiniz birbirine yakınsa kare yüzlüsünüz demektir. Bu yüz tipine en uyumlu saç tasarımları, üstler uzun yanlar kısa şeklinde kesilen modeller tercih edilmelidir.

Dikdörtgen yüz

Şekil olarak dikdörtgeni andıran yüz tipidir. Bu yüz tipinde yüz uzunluğu yüz genişliğinden gözle fark edilebilir şekilde uzundur. Bu yüz tipinde genellikle alın uzun olduğundan kişiye daha çok alnı örten çok kısa olmayan modeller kullanılmalıdır.

Üçgen yüz

Dar elmacık kemiklerine, geniş bir çene çizgisi ve sivri bir çeneye sahip yüz tipidir. Dikkatleri belirgin sivri çeneye çekmemek adına uzun modellerden kaçınılmalı, kısa modeller tercih edilmelidir.

Elmas yüz

Çene ve alın boyları birbirine yakın ve geniş elmacık kemiklerine sahip yüz tipidir. Bu yüz tipinde belirgin elmacık kemikleri ve çeneyi dengelemek için uzun saç modelleri ve kahküller kullanılarak yüz hatları dengelenmelidir.

Oval yüz

Genel olarak belirgin yuvarlak hatlara sahip yüz tipidir. Yüz şekline göre saç modelleri erkek seçimleri yapabilecekler arasında en şanslı olan yüz tipi grubudur. Bu grupta tüm saç modelleri kullanılabilmektedir.

Yuvarlak yüz

Yüzünüzün uzunluğu ve genişliği gözle görülür şekilde birbirine yakınsa ve yuvarlak elmacık kemikleri, çene gibi hatlara sahipseniz yuvarlak yüzlüsünüz demektir. Bu yüz tipinde daha çok kenarları hacimli modeller tercih edilerek yüzün yuvarlaklığı bastırılmaya çalışılmalıdır.

degisik-erkekler-icin-yuz-sekillerine-gore-sac-modelleri en-guzel-erkekler-icin-yuz-sekillerine-gore-sac-modelleri erkekler-icin-yuz-sekillerine-gore-sac-modelleri-facebook

Erkek Yüz Şekline Göre Saç Modelleri 1

erkekler-icin-yuz-sekillerine-gore-sac-modelleri farkli-erkekler-icin-yuz-sekillerine-gore-sac-modelleri guzel-erkekler-icin-yuz-sekillerine-gore-sac-modelleri harika-erkekler-icin-yuz-sekillerine-gore-sac-modelleri resimli-erkekler-icin-yuz-sekillerine-gore-sac-modelleri yeni-erkekler-icin-yuz-sekillerine-gore-sac-modelleri

Yorum Yap!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Domain