Menu

El örgüsü çorap modelleri ve örnekleri

El örgüsü sıcak tuttuğu her şeyde kullanılabildiği için el örgüsü çorap modelleri üzerinde de kullanılmaktadır. El örgüsü çorap modelleri arasında yer alan 5 şişle çorap örgüsü şu şekilde yapılır; öncelikle 36 ile 38 ilmek arasında (ayak büyüklüğüne göre) ilmek başlanır. Bir sıra örülür. Bu 20 ilmek ayağın tarak kısmına denk gelecektir. Parmak ucu için iki yandan eksiltme yapılacaktır. Daha sonra bir ilmek azaltılır ve örgüye devam edilir. 10 ilmek kalana dek her iki yandan 5’er adet eksiltilir. Daha sonra örülen ilmeğin altındaki bir ilmek alınır ve üstteki şişe geçirilir. Ve bu şekilde örgüye devam edilir. Bu her bir sıra için yapılır ve çorap bitirilir. Takip edeceğiniz bu örgü işleyişi sayesinde de ortaya gerçekten de hoş modeller çıkarabilirsiniz. Nitekim el örgüsü çorap modelleri üretimlerinde malzeme önemi, renk uyumu ve örneklerin uygulanışı gibi detaylar gerçekten de büyük önem taşımaktadır. Bu önemin bilincinde olarak harekete geçmeniz ise sizler için artı puan anlamına gelecektir.

Kendi çoraplarınızı kendiniz yapın

El emeği göz nuru çorap yapımları sayesinde de kendi çoraplarınızı kendiniz üretmeniz gerçekten de sizlerin çok hoşuna gidecek. Evet, çorap ilk bakışta önemsiz bir ürün gibi gözükse de ayaklarınızın sağlığı ve daha rahat hareket edebilmesi adına el emeği ile üretimlerde bulunmanız çok daha güzel olacaktır.

degisik-el-orgusu-corap-modelleri-ve-ornekleri el-orgusu-corap-modelleri-ve-ornekleri-facebook el-orgusu-corap-modelleri-ve-ornekleri-resimli el-orgusu-corap-modelleri-ve-ornekleri-tumblr el-orgusu-corap-modelleri-ve-ornekleri en-guzel-el-orgusu-corap-modelleri-ve-ornekleri farkli-el-orgusu-corap-modelleri-ve-ornekleri guzel-el-orgusu-corap-modelleri-ve-ornekleri harika-el-orgusu-corap-modelleri-ve-ornekleri yeni-el-orgusu-corap-modelleri-ve-ornekleri

Yorum Yap!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Domain