Menu

El emeği mekik oyası yapılışı ve örnekleri

Mekik oyası için birçok bayan zor demektedir. Bunun için de mekik oyası çoğu zaman zor olan örgü tekniği olarak görülmektedir. Mekik oyası, tekniğini bilen kişi için aksine zevkli ve eğlenceli bir el iş. Şimdi mekik oyası yapılışı anlatımlı ile bu el işi:

Hangi eli kullanıyorsanız mekiği ve ipi ol elinize almalısınız

İpin elin ve mekiğin üzerine alınız

Sağ veya sol işaret parmağınızı gevşek bırakınız

İlk düğümlerinizi oluşturunuz

İkinci ve sonrasındaki düğümlerde ip sağ orta ile yüzük ve serçe parmağının altında, mekiği solda ipin altından geçiriniz.

İşte, mekik oyası yapılışı anlatımlı.

Mekik oyası ile yapılabilecekler

Mekik oyası yapılışı anlatımlı olarak öğrenildikten sonra birçok süsleme ve tasarım işi için kullanılabilir. Yapacağınız oyalar ile takıdan havlu kenarı süslemeye kadar birçok farklı el işi yapabilirsiniz. Hediyelik havluların kenarına mekik oyası ile işlemeler yaparak sıradan bir havluyu gösterişli bir hediye havluya dönüştürebilirsiniz. Farklı bir seçenek olarak, çok vaktinizi almayacak aksesuarlar yaratabilirsiniz. Renkli iplerle yapacağınız mekik oyalarını birbirine dolayarak bileklik ya da kolyeler yapıp kendi tarzınıza uygun aksesuar seçenekleri oluşturabilirsiniz. Yeni bir aksesuar için para vermenize ya da dışarı çıkıp aramanıza gerek yok. Hazır modelleri örnek alarak boncuklarla süsleyeceğiniz sayısız aksesuarı alacağınız birkaç takı yapımı malzemesi ile baştan yaratabilirsiniz. Bunun için mekik oyasının nasıl yapıldığını öğrenmeniz yeterli olacaktır.

degisik-el-emegi-mekik-oyasi-yapilisi el-emegi-mekik-oyasi-yapilisi-facebook el-emegi-mekik-oyasi-yapilisi-resimli el-emegi-mekik-oyasi-yapilisi-tumblr el-emegi-mekik-oyasi-yapilisi en-guzel-el-emegi-mekik-oyasi-yapilisi farkli-el-emegi-mekik-oyasi-yapilisi guzel-el-emegi-mekik-oyasi-yapilisi harika-el-emegi-mekik-oyasi-yapilisi yeni-el-emegi-mekik-oyasi-yapilisi

Yorum Yap!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Domain