Menu

El emeği bebek bere örnekleri

Şu soğuk kış günlerinde bebeklerinizi dışarıya çıkarırken mutlaka atkı, bere, eldiven gibi giysileriyle çıkarmanız gerekiyor. Özellikle bere son derece önemli olup, çoğu anne mağazalardan satın almak yerine kendi ördükleri bereleri kullanıyorlar. Bebek bere yapımı aslında herkesin rahatlıkla yapabileceği bir işlemdir. Azıcık eli işe yatkın anneler bebekleri için harika modeller çıkarabilirler.

Bere yapımında teknikler

Birbirinden farklı renk ve modeller bebek bereleri yapabilirsiniz. Bere yapımı 2 farklı şekilde olabilir:

  • Şiş ile bebek beresi yapımı
  • Tığ ile bebek beresi yapımı

Şiş ile bebek bere yapımı için çok kalın olmayan bir yün alarak işe başlayın. Kullanacağınız şiş için 4.5 numara uygundur. Genelde 64 ilmik atılarak işlem tamamlanabilmektedir. Aslında burada önemli olan kullanacağınız ipe göre doğru şişi ve doğru ilmik sayısını bulabilmenizdir. Başka bir model için ise 5 numaralı kalın bir iplikle 50 ilmek atarak da farklı bir model oluşturabilirsiniz. Tığ ile bere yapımımda yüzde yüz pamuk ipleri tercih etmeniz daha doğru olacaktır. Tercihinize göre farklı tığ numaraları denenebilir.

Örgü yapmayı seven ya da öğrenmek isteyen hanımlar bu işe bebek bere yapımı ile başlayabilirler. Oldukça kolay olan bu işi ister şiş ile isterse tığ ile deneyin çok kısa bir sürede öğrenerek harika modeller ortaya çıkarabilirsiniz. Son derece kolay teknikler kullanarak istediğiniz figürü berelerin üzerine işleyebilirsiniz.

degisik-el-emegi-bebek-bere-ornekleri el-emegi-bebek-bere-ornekleri-facebook el-emegi-bebek-bere-ornekleri-resimli el-emegi-bebek-bere-ornekleri en-guzel-el-emegi-bebek-bere-ornekleri farkli-el-emegi-bebek-bere-ornekleri guzel-el-emegi-bebek-bere-ornekleri harika-el-emegi-bebek-bere-ornekleri yeni-el-emegi-bebek-bere-ornekleri

Yorum Yap!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Domain