Menu

Düz örgü bere yapılışı anlatımlı ve açıklamalı

Kış mevsimlerinde hem bayanlar hem de erkekleri için soğuklara karşı kullanılan bereler aynı zamanda aksesuar olma özellikleriyle de dikkat çekiyor. Erkekler genelde düz ve sade renkli bereleri tercih ederken, bayanlar süslü ve renkli bere kullanımını daha çok seviyorlar. Bu yazımızda kolay bir örnek olan düz örgü bere yapılışı anlatılmaya çalışılacak.

Özellikle son yıllarda oldukça popüler hale gelen örgü bereler şık özellikleri ve gösterişleriyle dikkat çekiyor. Düz örgü bere yapılışı örgü örmeyi seven bayanlar için örmesi gayet kolay olup, zevkli bir uğraş olduğunu söyleyebiliriz.

Bere yapılış aşamaları şunlardır:

  • Düz örgü bere yapılışı işlemi için şunu hatırlatalım. Bebek beresi yapılmak isteniyorsa kırk ilmek, çocuk beresi yapılmak isteniyorsa elli ilmek, yetişkinler için bere yapılmak isteniyorsa seksek beş ilmekle örmeye başlayabilirsiniz.
  • Öncelikle ilk adım olarak berenin ilk 5 sırasını 2 düz, 2 ters, olarak örerek lastik oluşturalım. Lastik bitiminin ardından düz örgü örerek devam ediyoruz.
  • Beş sıra düz örgünün yaptıktan sonra beş sıra halinde de ters örgü örelim. 35 sıra bitimine kadar bu şekilde örmeye devam edelim. 35. Sıraya geldiğimiz zaman kesme işlemine geçebiliriz.
  • Başta iki sırada bir keserek örmeye devam edebilirsiniz. Ardından her sırada kesintiler yaparak berenin örme işlemini tamamlamış oluyoruz.

Son olarak da bereyi kenarlarından dikmek suretiyle birleştirip, tepe kısmını da tamamlamış, beremiz kullanıma hazır olacaktır.

degisik-duz-orgu-bere-yapilisi-anlatimli duz-orgu-bere-yapilisi-anlatimli-facebook duz-orgu-bere-yapilisi-anlatimli-resimli duz-orgu-bere-yapilisi-anlatimli-tumblr duz-orgu-bere-yapilisi-anlatimli en-guzel-duz-orgu-bere-yapilisi-anlatimli farkli-duz-orgu-bere-yapilisi-anlatimli guzel-duz-orgu-bere-yapilisi-anlatimli harika-duz-orgu-bere-yapilisi-anlatimli yeni-duz-orgu-bere-yapilisi-anlatimli

Yorum Yap!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Domain