Menu

Doğal sivilce ve siyah nokta maskeleri yapılışları ve tarifleri

Cilt bakım ürünlerinin fiyatlarının yüksek olması bir çok kişiyi bitkisel bakım yöntemlerine yöneltmektedir.elbette sadece maddi açıdan değil kozmetiğin cilde verebileceği ek zararlardan kaçınmak içinde bitkisel bakım kürlerinin yapılması önerilmektedir. Bir çok kişinin yaşadıkları  sivilce ve siyah nokta sorunlarının kökten giderilmesi için evde hazırlanan bitkisel maskeler yeterli olmaktadır.

Siyah noktalar peeling gerektiren cilt sorunlarındadır.cilt gözeneklerine dolan kirlerin etkin temizlenmemesinden ötürü oluşan siyah noktalar için cildin tahriş edilmeden etkin bir şekilde arındırılması gerekir. Türk kahvesi ile yapılacak maske ile yüzünüzde ki siyah noktaları temizlemeniz mümkün. 1 çay kaşığı toz şeker , 1 çay kaşığı bal , 1 çay kaşığı Türk kahvesi ve 1 çay kaşığı zeytinyağı homojen bir hal alana kadar karıştırıldıktan sonra elde edilen karışım cilde çok fazla baskı yapmadan 3 – 6 dakika arası masaj yapılarak uygulanır. Cildinizde daha fazla tutmak cildi tahriş edebileceğinden bu süre sonunda cildinizi ılık su ile iyice durulamanız önerilmektedir.

Sivilceler siyah noktaların temizlenmemesi sonucu oluşan cilt kusurlarındandır.daha ziyade yağlı ciltlerde görülen sivilcelerden gene evde yapabileceğiniz basit bir maske ile kurtulabilirsiniz. Evde uygulayabileceğini en basit maske yoğurt maskesidir. 2 yemek kaşığı yağsız yoğurdu ve  1 adet salatalığı mutfak robotunda karıştırarak elde ettiğimiz karışımı cildimize uyguladıktan sonra 10 dakika bekleyip ciltten temizlemelisiniz.bu maskenin kullanımından sonra cildinizi soğuk su ile yıkamanız cildi gerginleştirip gözeneklerinizi küçültecektir.böylece cildiniz daha uzun süreli canlı kalacaktır.

dogal-sivilce-ve-siyah-nokta-maskeleri-yapilislari

Yorum Yap!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Domain