Menu

Değişik çarşaf kenarı danteli örnekleri

Çeyizlerde sıklıkla karşılaşılan dantel örneklerinden biri de çarşaf kenarıdır. Gösterişli çarşaf kenarı danteli örnekleri el emeğiyle yapılmakta ve geçmişten günümüze miras olarak gelmektedir. Dantel ismi geçtiğinde herkesin aklına çeyiz sandıkları gelir. Çeyiz sadıklarında pek çok el işi örneklerine rastlamak mümkündür. Dantellerin hoş görünümü sayesinde çeyiz sandıklarında biriktirilmekte, evlenme çağı geldiğinde kızların çeyizinin sergilenmesinde kullanılmaktadır.

Bohçalar, oda takımları, masa örtüleri, havlu kenarları, vitrin takımları, çarşaf kenarları süslemeleri dantellerle yapılmaktadır. Hoş desenlere sahip olan çarşafların kenarlarına işlenen danteller daha narin bir hava kazandırmaktadır. Dantelleri kullanmaktan hoşlanmayan bayan yoktur. Günümüzde çok fazla tercih edilmiyor olsa da bir kızın çeyizinde olmazsa olmazlar arasında bulunan çarşaf kenarı danteli örneklerine internet sayfalarından ulaşabilirsiniz. Masalarda, perdelerde, mutfak takımlarında, yazmalar ve seccadelerde kenar dantelleri görmek mümkün. Dantelleri bornoz takımlarında dahi kullanan hanımlar bulunmaktadır. Çarşaf dantel modelleri günümüzde pek çok modern desenli çarşaflarda da kullanılmaktadır. Yaz aylarında üzerinize alabileceğiniz, misafirleriniz için ayırabileceğiniz ya da yatağınızın üzerini süsleyecek çarşaf kenarı örneklerini inceleyebilirsiniz.

degisik-carsaf-kenari-danteli-ornekleri-facebook degisik-carsaf-kenari-danteli-ornekleri-resimli degisik-carsaf-kenari-danteli-ornekleri-tumblr degisik-carsaf-kenari-danteli-ornekleri farkli-degisik-carsaf-kenari-danteli-ornekleri guzel-degisik-carsaf-kenari-danteli-ornekleri harika-degisik-carsaf-kenari-danteli-ornekleri kolay-degisik-carsaf-kenari-danteli-ornekleri yeni-degisik-carsaf-kenari-danteli-ornekleri yepyeni-degisik-carsaf-kenari-danteli-ornekleri

Yorum Yap!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Domain