Menu

Dantel nasıl kolalanır örnekleri ve püf noktaları

Danteller ne kadar ütülenirse ütülensin, ütü yapıldıktan bir süre sonra düzgünlüklerini yitirerek görüntü bozukluğuna neden olabilirler. Dantellerin düz durması için ise bunları ütülemenin yanında bir de kolalamak gerekir ki hem düz, hem de sert durmasını sağlar. Dantel nasıl kolalanır sorusunun cevabı ise çok basittir. Dantel kolasını isterseniz siz de hazırlayabilirsiniz. Bunun için pirinç kolası almak gerekir. Yaklaşık olarak 3 çorba kaşığı alacak kadar kolayı 1 litre suyla karıştırıp eritmek gerekir. İçine basılacak olan dantel bu sıvıdan sıkılarak çıkarılır, daha sonra bu dantel iki tülbendin içine konulur ve kuruyuncaya kadar ütülenir. Dantel nasıl kolalanır dendiğinde bu işlem yapıldığında danteliniz iki ay boyunca bozulmadan durur.

Sistemli kolalama

Bahsetmiş olduğumuz bu tarz bir işlem sayesinde de dantel nasıl kolalanır sorusuna da net bir şekilde cevap bulmuş olacaksınız. Burada esas önemli olan şey sistemli ve disiplinli bir şekilde harekete geçmek olmalıdır. Nitekim el emeklerinin sıkıntısız bir şekilde sonuca ulaşabilmesi adına bu hususları mutlaka göz önünde bulundurarak hareket etmelisiniz. Tüm bunların yanında el emeği ne denli önemli ve bir şey bu olgunun her daim bilincinde olarak hareket ettiğiniz takdirde de mevcut işlemleri çok daha olumlu bir şekilde sonuçlandırmayı başarabilirsiniz. Her zaman en mükemmel olanını oluşturabilmeniz adına da bahsetmiş olduğumuz bu püf noktaları mutlaka uygulamalısınız.

basit-dantel-nasil-kolalanir-ornekleri dantel-nasil-kolalanir-ornekleri-facebook dantel-nasil-kolalanir-ornekleri-resimli dantel-nasil-kolalanir-ornekleri-tumblr dantel-nasil-kolalanir-ornekleri farkli-dantel-nasil-kolalanir-ornekleri guzel-dantel-nasil-kolalanir-ornekleri kolay-dantel-nasil-kolalanir-ornekleri yeni-dantel-nasil-kolalanir-ornekleri

Yorum Yap!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Domain