Menu

Dantel bohça örnekleri ve resimleri

Damat ile gelinin düğünlerinden önce aileler arasında hediyeleşmeler başlar. Bu hediyelerin en başında bohça alıp vermeler oluşturur. Adetler arasında bulunan bohçalar, hoş tasarımlara sahip çarşafları içerir. Genellikle düz renkli olan bohçalar dantel işlemelerle süslenilir. Her yörenin kendine has dantel işlemelerinin kullanıldığı bohçaların içeriğinde kişisel eşyalar ve süs eşyaları bulunur. Kurdeleli, boncuklu işlemeleri olan danteller ile süslenen bohça örneklerini inceleyerek düğün hazırlığınıza başlayabilirsiniz.

Tığ kullanarak işlenen dantel bohça örnekleri olduğu gibi kaneviçe olarak adlandırılan işlemeler de yapılarak bohçalar süslenmektedir. İğne oyasının narin görünümüne de bohçalarda rastlıyoruz. Gösterişli olarak değerlendirilen bohçalar için ipek saten kumaş kullanabilir, kenarlarını çiçek motifleri içeren kenar dantel örnekleriyle süsleyebilirsiniz. Kenarlarında küçük çiçek desenleri kullanırken, büyük çiçek desenini de gösteriş kazanması için bohçanın üzerine işleyebilirsiniz. Zarf şeklinde kapatılarak sunulan bohçaların uç kısımlarında salkım çiçekli danteller işlenebilir. Böylece daha şık bir tasarım hazırlamış olursunuz. Altın simli iplerle örülen bohçalar da zengin görünüm kazandırmaktadır. Bohçanın 4 kenarı da bu iplerler işlenerek hoş görünümlü bohça hazırlayabilirsiniz.

dantel-bohca-ornekleri-ve-resimleri-facebook dantel-bohca-ornekleri-ve-resimleri-tumblr dantel-bohca-ornekleri-ve-resimleri degisik-dantel-bohca-ornekleri-ve-resimleri en-guzel-dantel-bohca-ornekleri-ve-resimleri farkli-dantel-bohca-ornekleri-ve-resimleri guzel-dantel-bohca-ornekleri-ve-resimleri harika-dantel-bohca-ornekleri-ve-resimleri yeni-dantel-bohca-ornekleri-ve-resimleri yepyeni-dantel-bohca-ornekleri-ve-resimleri

Yorum Yap!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Domain