Menu

Dantel anglez tekniği kordon yapımı ve örnekleri

Dantel anglez halk dilinde romanya danteli olarak da bilinir. Bu teknikte iğne nakışı ve dantel kombine edilmiştir. Dantel anglez kordonunu sadece dantel anglezde değil aynı zamanda şık, dekoratif ve sağlam olmasını istediğiniz tercihinize göre bir yerde kullanabilirsiniz. Bu teknik aslında zor ve zahmetli bir tekniktir. Öğrenebilmek de bir o kadar zordur. Sabır ve beceri gerektirir.

Dantel anglez tekniği kordon yapımı tekniği kullanılarak bardak altlığı, bolerolar, bebek elbiseleri, kolyeler ve çeşitli sehpa örtüleri yapabilirsiniz. Dantel anglez tekniği kordon yapımı ile örülen uzun kordon desenin,şablonun üzerine dikilerek tutturulup aynı desenin oluşması sağlanıyor ve daha sonra iğneyle ipler karşılıklı olarak tutturularak şekil veriliyor.

Adım adım dantel anglez tekniği

  1. Dantel anglez tekniği kordon yapımı konusunu aşağıdaki adımlar halinde uygulayabilirsiniz.
  1. Normal bir şekilde iki adet zincir çekilir.
  1. Bir ilmek atılır ve yukardan aşağıya doğru tığla bir giriş yapılır.
  1. İp tığa dolanır ve yeni bir ilmek alınır.
  1. Yeni ilmek çekilerek, tığa ipi dolayıp zaten tığın üzerinde bulunan 2 ilmeğin içinden geçirilir. Yani burada normal sık iğne ilmeği yapılır.
  1. Bundan sonra tekrar başa dönülür, işlemler tekrarlanır.
  1. Bu aşamada tığa iki adet ilmek alınır.
  1. Tığdan bir ilmek daha alınarak alınan 2 ilmeğin içerisinde geçirilir.
  1. Tığın üzerinde kalan ilmikleri de, tığın üzerine ilmek alarak geçiriyoruz.

dantel-anglez-teknigi-facebook dantel-anglez-teknigi-resimli dantel-anglez-teknigi-tumblr dantel-anglez-teknigi degisik-dantel-anglez-teknigi en-guzel-dantel-anglez-teknigi farkli-dantel-anglez-teknigi guzel-dantel-anglez-teknigi harika-dantel-anglez-teknigi kolay-dantel-anglez-teknigi

Yorum Yap!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Domain