Menu

Cildi pürüzsüz yapan maskeler hangileridir? Nasıl yapılır? İşte tarifleri

Her bayanın hayali pürüzsüz ve porselen gibi bir cilde sahip olmaktır.ancak cilt güneş hava kirliliği gibi dış etkenler ,kullanılan kozmetikler ve yaşa bağlı olarak her zaman kusursuz ve pürüzsüz kalmaz.cilde uygulanacak bitkisel maskeler ile cildinizin daha kusursuz görünmesini uzun seneler pürüzsüz kalmasını sağlamanız mümkün.

Porselen görünümlü pürüzsüz ciltler için bilinen etkili maske badem maskesidir.badem antioksidan deposudur. Kırışıklıkları azaltmaya, cildi gerginleştirmeye, güneş lekelerini azaltmaya yardımcı olur. Badem bol miktarda e vitamini içerir. E vitamini cildin elastik yapısını korumasını sağlar. Aynı zamanda cilt için gerekli olan kolajen üretimini de destekler. Böylece cildiniz onarılır ve daha canlı ve pürüzsüz bir görünüm kazanır. Maskeye eklenen bal ise porselen ciltlerin sahip olduğu, dokununca hissettiğiniz o pürüzsüz dokuyu kazandırır. Derinlemesine nemlendirmeyi sağlar ve en önemlisi, sivilce kızarıklıkları ve renk değişimlerine karşı cildi yatıştırarak rengini düzenler. Ayrıca cildi arındırılması için gereklidir.

1 tatlı kaşığı badem tozu ve 1 tatlı kaşığı doğal balı karıştırdıktan sonra üzerine çok az su ekleyerek kremsi kıvama getirebileceğiniz maskeyi  su ile temizleyip kuruladığınız cildinize parmaklarınızla uygulamalısınız. Maskeyi 5 dakika cildinizde beklettikten sonra parmaklarınızla masaj yaparak cilde daha çok nüfuz etmesini sağlamalısınız. 1 dakika boyunca masajı sürdürdükten sonra ılık su ile cildinizden karışımı çıkartarak cildinizin daha pürüzsüz bir dokuya sahip olmasına sağlayabilirsiniz. Maskeyi haftada 1 kere uygulamak yeterli olacaktır.

cildi-puruzsuz-yapan-maskeler-hangileridir

Yorum Yap!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Domain