Menu

Çeyizlik havlu kenarı örnekleri ve modelleri

Örgü ve dantel işleri hanımlar tarafından zevkle ve ustaca yapılan bir hobi alanıdır. Özellikle birbirinden çeşitli ve güzellikte yapılan havlu kenarları bu işin en başında yer alır. Peki, havlu kenarı nasıl örülür? Havlu kenarları tığ ile kolayca yapılır ve şık modeller ortaya konur.

Havlu kenarları örülmeye başlanmadan önce modele karar verilmelidir. Havlu kenarları tığ ile yapılabileceği gibi iğne ile yapılan modellerde vardır.

Havlu kenarı nasıl örülür sorusunda önce işe hangi araç ile yapılacağı karar verilir, ona göre model belirlenir.

Model belirlenirken tamamen kişisel zevk ve isteğe göre tercih edilir.

Model kararından sonra ise nasıl bir ip ve ip rengi kullanılacağına, nasıl bir tığ veya  iğne kullanılacağına karar verilmelidir. Tüm bunlar örülecek olan modelin tarzını ortaya koyacaktır.

Birbirinden farklı modellerde ve desenlerde havlu kenarı modelleri

Örülen havlu kenarları hanımların en çok beğendiği modellerden oluşmaktadır. Örülen havlu kenarları ile havlularda hem gösterişli bir hava yakalanırken hem de farklı bir tarz ortaya çıkarılır. Örülen havlu kenarlarına kurdeleler, simli ipler, pullar, boncuklar eklenerek görsellik artırılmış olunur. Böylece hem modellerde farklılığa gidilir hem de hoş görüntü elde edilir. Örülen bu havlu kenarları genç kızların çeyizlerine konulabileceği gibi evlerde de kullanılıp dekor elde edilir. Hatta öyle ki bu işin ticareti bile yapılabilir. Havlu kenarı nasıl örülür sorusunda yola çıkan hanımlar böylece hem üretip hem de aile bütçelerine katkı sağlayacaklardır.

ceyizlik-havlu-kenari-ornekleri-ve-modelleri-facebook ceyizlik-havlu-kenari-ornekleri-ve-modelleri-resimli ceyizlik-havlu-kenari-ornekleri-ve-modelleri-tumblr ceyizlik-havlu-kenari-ornekleri-ve-modelleri degisik-ceyizlik-havlu-kenari-ornekleri-ve-modelleri en-guzel-ceyizlik-havlu-kenari-ornekleri-ve-modelleri farkli-ceyizlik-havlu-kenari-ornekleri-ve-modelleri guzel-ceyizlik-havlu-kenari-ornekleri-ve-modelleri harika-ceyizlik-havlu-kenari-ornekleri-ve-modelleri yeni-ceyizlik-havlu-kenari-ornekleri-ve-modelleri

Yorum Yap!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Domain