Menu

Burun üzerindeki siyah noktalar kolay yoldan nasıl geçer? Yapılması gereken uygulamalar

Yağlı ciltlerde ve çok stresli kişiselde sıkça görülen burun üzerinden ki sıyah noktalar ciddi bir görsel sorundur.bu siyah noktaların temizlenmemesi gözeneklerinizin nefes almasını engeller ve bir süre sonra sivilceye dönüşür. Bu nedenle siyah noktalara doğru bakım yapılarak temizlenmesi gerekmektedir. Siyah noktaların görülme nedenleri arasında hormonal dengesizlik , beslenme yetersizlikleri , aşırı kozmetik ürün kullanımı , makyaj temizliğine dikkat etmeme gibi nedenlerde bulunmaktadır.sadece gözeneklere dolan kirlerin dahi temizlenmemesi siyah nokta oluşumuna neden olabilir.

Siyah noktalardan kurtulmak için cilt temizliğine maksimum özeni göstermek gerekir.ilk etapta cildin arındırılması için peeling yada maskeden faydalanılır ancak siyah noktaları arındırdıktan sonra yeniden oluşumu engellemek için düzenli cilt bakımı yapmanız gerekecektir.

Sabah ve akşam olmak üzere her gün iki kez hafif bir temizleyici ile yüzünüzü yıkayın. Kullandığınız ürünün etiketine bakarak “non- komedojen” -yani gözenekleri tıkamayan- olup olmadığını kontrol edin. Ayrıca alkol veya kokular gibi sert maddeler içermediğine dikkat edin.

Parmaklarınızla ve ılık su ile yüzünüzü köpürtün, daha sonra yüzünüzdeki temizleyiciyi gidermek için yüzünüzü yıkayın. Tahriş edici kese yada havlu gibi nesneler kullanmayın. Yüz yıkamada sıcak su kullanmayın. Yumuşak bir bezle yüzünüzü kurulayın.

Bakterileri öldürmeye yardımcı olan, gözenekleri tıkamayan, yağlı cildi kurutan ve inflamasyona engel olan benzoil peroksit ya da salisilik asit içeren cilt ürünleri kullanın.

Temizlik için yine gözenek tıkamayan ve ya non-komedojen ürünler tercih edin. Yüzünüzde sivilceye neden olan ve siyah noktaları daha kötü yapabilen mineral bazlı tozlar kullanmaktan kaçının.

burun-uzerindeki-siyah-noktalar-nasil-gecer

Yorum Yap!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Domain