Menu

Boncuklu farklı havlu kenarı modelleri

Havlu kenarları için hazırlanan örneklere eklenen boncuklar motiflerin daha canlı görünmesini sağlar. Boncuklu havlu kenarı örnekleri pek çok farklı desen de uygulanabilir. Özellikle çiçeklere, hayvan figürlerine, yapraklara eklenen boncuklar desenlerin üç boyutlu olarak anlaşılmasına destek verir.

Boncuklar motife nasıl eklenir ?

Bazı motifleri örerken kullanılan boncuklar bazı motiflerde de sonradan eklenir. Örneğin çiçek yapraklarının havludan sarktığı modellerde havlu kenarı örülürken eklenen boncuklar olabildiği gibi, kendinden baskılı bir havluya da sonradan boncuk eklenebilir. Boncuklu havlu kenarı örnekleri yaparken dikkat edilmesi gerekenler,

Boncukların büyüklüklerinin doğru seçilmesi,

Kullanılacak boncuk renklerinin havlu ile uyumlu olması,

Kullanılan boncukların havlunun kullanımına olumsuz etki etmemesidir.

Boncuklarla havlu üstüne isim yazmak, kısa mesajlar vermek en sık tercih edilen yöntemler arasındadır. Özel günlerde hediye etmek amaçlı kişinin ismine özel olarak hazırlanan havlular en anlamlı hediye seçeneklerini oluşturmaktadır.

Boncuklu havlu kenarı örnekleri sadece el veya mutfak havluları için değil, bornoz takımı içerisinde yer alan saç havlularına da uygulanabilir. Duşa kabin önünde kullanılan ayak havluları da boncukla çeşitlendirilebilir. Genelde bir çift ayak figüründen oluşan ayak havluları parmak ve ayak izinin çevresi boyunca işlenebildiği gibi havlunun kenarları da boncuklara uygun tonlarda kumaşlarla fırfırlanabilir. Kendinden kadifeli veya pullu ipliklerle hazırlanan kenarlar da son derece havalı durmaktadır. Mutfak ya da banyo fayanslarına uygun desen seçimi havlularla alanın şık bir uyum içerisinde olmasına yardımcı olur.

basit-boncuklu-farkli-havlu-kenari-modelleri boncuklu-farkli-havlu-kenari-modelleri-facebook boncuklu-farkli-havlu-kenari-modelleri-resimli boncuklu-farkli-havlu-kenari-modelleri-tumblr boncuklu-farkli-havlu-kenari-modelleri derya-baykal-boncuklu-farkli-havlu-kenari-modelleri guzel-boncuklu-farkli-havlu-kenari-modelleri kolay-boncuklu-farkli-havlu-kenari-modelleri yeni-boncuklu-farkli-havlu-kenari-modelleri yepyeni-boncuklu-farkli-havlu-kenari-modelleri

Yorum Yap!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Domain