Menu

boncuklu en güzel çeyizlik patik modelleri ve yapılışları

özellikle anneanne ve babaannelerimizin sıklıkla giydiği patikler günümüzde genç kızların çeyizlerini süsülüyor. bu patikler iki şişle ya da beş şişle örülebilirken, tığla da örülebilmektedir. boncuklu patik modelleri patikler arasında en sık tercih edilen modellerdendir.

boncuklu patik modelleri yapımında kullanılan boncukları yuvarlak, oval, küçük, büyük, renkli ve desenli olarak tercih edebilirsiniz.

patik yapımı anlatımı

boncuklu patik modelleri yapışışını aşağıdaki şekilde maddeler halinde açıklayabiliriz:

  1. 80 ilmekle işe başlanır. haroşa şeklinde örmeye devam edilir.
  1. sırada modelin türüne göre boncuklar eklenmeye başlanır.
  1. 5.sırada 2 haroşa bir 1 boncuk örülür. bu işlem 17 boncuk olana kadar terkarlanır.
  1. 17 boncuk olunca 2 haroşa + 1 arttırma + 2 düz + 1 arttırma + 2 haroşa + 1 boncuk + 2 haroşa + 1 artırma + 2 düz + 1 artırma + 2 ters + 1 boncuk örerek 17 boncuk olana kadar devam edilir.
  1. böylece 5 sırayı tamamlamış olacaksınız.
  1. 4 dönüşte boncuk eklemeden haroşa örün arttırılan yerlerin ilmekleri salık oluyor biraz orada delikler açılmış olacak 5 -6 sırada tekrar boncuk eklemeye başlayın 3 haroşa + 1 boncuk alt sıradaki boncukların arasına gelecek + 2 haroşa + 1 boncuk devam edin arttırmalara aynı şekilde her sırada devam edin buruna gelecek olan kısmın orta ve her iki tarafınada boncuk koyarak v şeklinde açılmasını sağlamalısınız.
  1. v şeklini verebilmek için 3 sıra sonra yine ortadan boncuk eklemeye başlayın yanlardaki boncuklar verevine 9 sıra olduğunda üzerine boncuksuz 7 sıra haroşa örün kenarlardan birer ilmek alarak tabanı örün taban bitince aynı şekilde yanlardan ilmekleri alarak arkayı da örün ortada ördüğünüz ilmek sayısı hep 12 olacak taban bitince kesip patiğin boğazına tığla oyasını örün.

boncuklu-ceyizlik-patik-modelleri-facebook boncuklu-ceyizlik-patik-modelleri-resimli boncuklu-ceyizlik-patik-modelleri degisik-boncuklu-ceyizlik-patik-modelleri en-guzel-boncuklu-ceyizlik-patik-modelleri farkli-boncuklu-ceyizlik-patik-modelleri guzel-boncuklu-ceyizlik-patik-modelleri harika-boncuklu-ceyizlik-patik-modelleri yeni-boncuklu-ceyizlik-patik-modelleri yepyeni-boncuklu-ceyizlik-patik-modelleri

Yorum Yap!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Domain