Menu

Boncuklu çok farklı örgü patik örnekleri anlatımlı

Bildiğiniz gibi kış aylarında ayaklarımızı sıcak tutacak çoraplara ihtiyacımız oluyor. Bu işi çok iyi bilen anneannelerimiz, annelerimiz, teyzelerimiz kolları sıvıyor ve bizlere patik örüyor. Örgü örme işi ne kadar zor görünse de bazı doktorlar psikolojik olarak zihni rahatlattığını söylüyor. Örgü örmek kimileri için işkence gibi gelse de kimleri için çok eğlenceli geliyor. Özellikle yavrularının ayaklarına önem veren anne yürekli insanlar. Burada boncuklu patik örnekleri anlatımlı olarak bulabileceksiniz.

Boncuklu patik örgüsünde ihtiyacınız olan malzemeler:

1 adet patiklik naylon yün, (istediğiniz rengi seçebilirsiniz.)

5 numara tığ,

Patiğe eklemek istediğiniz parlak veya renkli yuvarlak veya köşeli boncuk. (boncuk alırken dikkat etmeniz gereken tek unsur boncukların soyulmayacak cinsten olmasıdır.)

Boncuklu patik örnekleri anlatımlı kısma geçelim. Malzemelerinizi hazırladıktan sonra ilkin 5 numara tığınızla 14 adet zincir çekin ve çektiğiniz zincirlerin üzerine de 14 adet trabzan yapın. 8 sıra olacak şekilde trabzanları bitirin. Kullanılacak kısma, yani patiğin ön kısmına köşe kısmından örnek oluşturmaya başlayın. 5 adet zincir, 3 adet boşluk şeklinde devam ederken 4. Boşlukta

Boncuğun büyüklüğüne göre ipe 3 veya 4 adet boncuk dizip aynı işleme devam edin. 6 adet boncuklu örnek oluşturduktan sonra arka kısma trabzan örerek devam edin. Ön yüze geldiğinizde 3er adetten zincirler çekerek, dizdiğiniz boncukların üzerine ve aralarına tığ ile batarak bir sırayı tamamlayın. Yani işlemi kabaca bir sırasına boncuk dizilir bir sırasına boşluklar yapılır diye söylenebilir. 5 boncuk sırası yukarı doğru örülerek oluşturulduğunda ayrım yerinden dönerek sırayı tamamlamak için örmeye devam edin. Örme işleminizi tamamladıktan sonra boncuklu patiğinizi bitirmek için toplamda 9 sıra olması gerek. Patiğin topuk olan kısmına boncuklu kısım eklenerek trabzan ile bitirin. Trabzanlatı sık yapmaya dikkat edin. Boncuklu patik örnekleri anlatımlı olarak yazdım, umarım yardımcı olacaktır.

boncuklu-orgu-patik-ornekleri-anlatimli-facebook boncuklu-orgu-patik-ornekleri-anlatimli-resimli boncuklu-orgu-patik-ornekleri-anlatimli-tumblr boncuklu-orgu-patik-ornekleri-anlatimli degisik-boncuklu-orgu-patik-ornekleri-anlatimli en-guzel-boncuklu-orgu-patik-ornekleri-anlatimli farkli-boncuklu-orgu-patik-ornekleri-anlatimli guzel-boncuklu-orgu-patik-ornekleri-anlatimli harika-boncuklu-orgu-patik-ornekleri-anlatimli yeni-boncuklu-orgu-patik-ornekleri-anlatimli

Yorum Yap!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Domain