Menu

Boncuk oyası modelleri ve çeşitleri

Boncuk oyası, son yıllarda çok fazla göremesek de neredeyse yüzyıllardır bayanların kullandığı bir oyadır. Özellikle annelerimizin, babaannelerimizin, anneannelerimin kafalarında boncuk oyası ile işlenmiş yazmalar ve tülbentler görürüz. Evlerdeki sandıkları açsak belki onlarca boncuk oyası bulabiliriz. Eskiden boncuk oyası oldukça popülerdi. Çünkü bu boncuk oyaları düz yazma ve tülbentlere güzel ve şık bir görünüm sağlardı. Boncuk oyası yapılışına bakacak olursak,

Boncuk oyası bir harika!

Boncuk oyası yapılışı zor bir aşama değildir. İhtiyacınız olan şey rengarenk küçük boncuklar ve düz bir yazma ya da tülbenttir.

Genellikle şıklıklarına ve güzel görünmeye önem veren kapalı bayanlar düz tülbent ve yazmaları değil de , pullu ve boncuklu yazma modellerini takmayı tercih ederler. Bu yazma ve tülbentleri evde yapmak oldukça kolaydır. Bu boncuklu tülbentler ve yazmalar kıyafetlerinize de uysun istiyorsanız yazmanın ve tülbendin rengine ve de kıyafetlerinize uygun boncuklar alarak boncuk oyası yapabilirsiniz. Bir renk yada birkaç renk ile rengarenk boncuk oyaları ile tülbendinizi süsleyebilirsiniz.

Boncuk oyası yapılışı için seçeceğiniz boncuklar kolay oya yapabileceğiniz ve iğne ile işleyebileceğiniz boyutlarda olmalıdır. Seçtiğiniz bu boncuklar ile boncuk oyası yaparak tülbentlerinizi , yazmalarınızı ve baş örtülerinizi güzel bir şekilde süsleyebilirsiniz. Ayrıca şallar için de bu boncuk oyaları güzel bir seçenek olacaktır. Sade şallarınızın kenarlarına boncuk oyası ile renkli renkli boncuklar ile güzel bir görünüm verebilirsiniz.

boncuk-oyasi-modelleri-ve-cesitleri-facebook boncuk-oyasi-modelleri-ve-cesitleri-resimli boncuk-oyasi-modelleri-ve-cesitleri-tumblr boncuk-oyasi-modelleri-ve-cesitleri degisik-boncuk-oyasi-modelleri-ve-cesitleri en-guzel-boncuk-oyasi-modelleri-ve-cesitleri farkli-boncuk-oyasi-modelleri-ve-cesitleri guzel-boncuk-oyasi-modelleri-ve-cesitleri harika-boncuk-oyasi-modelleri-ve-cesitleri yeni-boncuk-oyasi-modelleri-ve-cesitleri

Yorum Yap!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Domain