Menu

Bob marley beresi örgü modelleri

Bob marley beresi yapımı kadar giyimi ile de çok dikkat çeken bir bere türüdür. Kış aylarında kafanın büyük bölümünü içine aldığı için üşümemizi büyük ölçüde önler.bu bereler genellikle iki renkli örülür ancak isterseniz tek renk yapabileceğiniz gibi 3 renk yaparak renk sayısını artırabilirsiniz. Bob marley beresi yapımı çok da zor değildir. Bu bereyi yapmak için malzeme ise şunlardır.

İstediğiniz numarada örgü şişi

İstediğiniz renklerde ip

Çok fazla malzeme istememesi de bu tür bereleri örmeyi tercih etme sebeplerinden birisidir. Bob marley beresi yapımı bitip giydiğinizde, kış aylarında kafanızı sıcacık tutacak, yağmurda ıslanmanızı, karda üşümenizi önleyecek bir şapka türüdür.

Bob marley beresi nasıl örülür ?

Bob marley beresi yapımı için bollaşmayı önlemek amacıyla 65 ilmek ile berele başlanır. Önce 15 sıra lastik örülür her sırasında iki ters iki düz örerek lastik oluşturulur. Lastik bittikten sonra bere bitene kadar bir sıra düz bir sıra ters örülmeye devam edilir. Bu berenin arka kısmı bol olması gerektiğinden her beş sırada bir ilmek olmak üzere toplam yüz ilmek atılır. İlmek sayısı yüz olduktan sonra artırma işlemi son bulur ve böyle devam edilir. 12’nci sıradan 15’inci sıraya kadar örülür ve 16’ncı sırada örme işlemi bitirilir. Daha sonra renkler birbirine denk gelecek şekilde iğne ile dikilir. Sonra da bir ip şapkanın tepesine geçirilir ve büzülür ve tepe birleştirilir ve bere ters çevrilir.

bob-marley-beresi-orgu-modelleri-facebook bob-marley-beresi-orgu-modelleri-resimli bob-marley-beresi-orgu-modelleri-tumblr bob-marley-beresi-orgu-modelleri degisik-bob-marley-beresi-orgu-modelleri en-guzel-bob-marley-beresi-orgu-modelleri farkli-bob-marley-beresi-orgu-modelleri guzel-bob-marley-beresi-orgu-modelleri harika-bob-marley-beresi-orgu-modelleri yeni-bob-marley-beresi-orgu-modelleri

Yorum Yap!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Domain