Menu

Bebek örgü yelek örnekleri ve yapılışı açıklamalı

Çeşit çeşit bebek örgü yelek modelleri ve yapılışı video sitemizde anlatılmaktadır. Birçok modeli videolu izleyerek yapabilirsiniz.

Videolu olarak yapılabilecek modeller:

Şiş örgü şık bebek yeleği: 190 gram kadar iplik ile 3,5 numara tığ iple yapılabilmektedir.

Tığ örgü bebek yeleği: 3 numaralı tığ ile yapılabilmektedir.

Ajurlu bebek yeleği: yaklaşık 150 gram kadar bebe el örgü ipliği kullanılır. 3,5 numara çift örgü tığı kullanılarak yapılır. 4-5 tane düğme ve 70 santimetre kurdele alabilirsiniz. 79 ilmek ile bebek örgü yelek modelleri ve yapılışı video izleyerek haroşa modeli ile örebilirsiniz.

Sade örgü bebek yeleği: 200 gram kadar 2 numaralı çift şiş örgü ile yapılabilmektedir.

Çiçek işlemeli bebek yeleği: yaklaşık 200 gram kadar bebe ipliği kullanılarak işlenir. Çiçek deseni yapmak için renkli ipler de azar azar kullanılabilir. 3,5 numara çift örgü şişi kullanılır. Yelek için şekilli 5-6 tane düğme alabilirsiniz. Yakadan örmeye başlayabilirsiniz. 103 ilmek ile başlanabilir. 3 sıra haroşa örülerek her iki ilmekte bir ilmek artırma yapılarak ön bantlar örülür. 9 sıra düz şekilde örülür. Aynı şekilde arttırılma yapılarak 328 ilmek olur.10 sıra düz örgü ve 3 sıra haroşa örülür. Sonra düz örgüye geçerek ilk 50 ilmeği örülür. Ve bebek örgü yelek modelleri ve yapılışı video izleyerek de devam edebilirsiniz.

bebek-orgu-yelek-ornekleri-facebook bebek-orgu-yelek-ornekleri degisik-bebek-orgu-yelek-ornekleri en-guzel-bebek-orgu-yelek-ornekleri farkli-bebek-orgu-yelek-ornekleri guzel-bebek-orgu-yelek-ornekleri harika-bebek-orgu-yelek-ornekleri yeni-bebek-orgu-yelek-ornekleri

Yorum Yap!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Domain