Menu

Bebek örgü modelleri ve anlatımlı türkçe örnekleri

Hayatta sahip olduğumuz en değerli varlıklar olan bebeklerimiz için örgü örmek bizler için ayrı bir keyif kaynağı durumundadır. Onlar için özenle hazırladığımız; patik, bere, atkı, hırka gibi modelleri üzerlerinde görmek hepimizi zevkten dört köşe yapmaya yeterlidir. Bu açıdan biz de bugünkü yazımızı anlatımlı bebek örgü modelleri konusuna ayırdık ve sizler için yapımı son derece kolay ve pratik olan pembe kız bebeği patiği yapımını anlatmaya karar verdik.

Bebek patiği yapım aşamaları

Anlatımlı bebek örgü modelleri arasında rahatlığı ve şıklığı ile dikkat çeken bebek patiğini yapabilmek için:

Örgümüze 33 adet ilmekle başlayıp bu şekilde 10 sıra haroşa ördükten sonra 4 sıra düz örgü örüyoruz ve daha sonra tekrardan 5 sıra haroşa örgü örüyoruz. Bu şekilde patiğimizin alt bölümünü tamamlamış oluyoruz. Düz ördüğümüz yeri sonradan birleştirerek attaki bölümü yapacağız.

Patiğimizin burun kısmına geçtiğimizde şişimizdeki ilmek sayısını üçe bölerek ilk 22 ilmeği ördükten sonra bir ilmeği kesip geri dönerek 11 ilmek daha örüyoruz ve bir ilmek daha kesiyoruz. Bu biçimde orta kısımdaki 11 ilmeği örüp yanlardan birer ilmek keserek örmeye devam edip yanlarda altışar ilmek kalana dek bu işlemi sürdürüyoruz.

Anlatımlı bebek örgü modelleri bağlamında patiğimizin bilek kısmı için 18 ilmek örgüyle işe koyuluyoruz; 6 haroşa 6 ilmek burgu; tekrar 6 haroşa yapılacak şekilde yeterli uzunlukta bir parça örüyoruz ve dikişlerini yaparak alt kısımlarla birleştiriyoruz. Sıcacık patiğimiz kullanıma hazır.

bebek-orgu-modelleri-facebook bebek-orgu-modelleri-resimli bebek-orgu-modelleri-tumblr bebek-orgu-modelleri degisik-bebek-orgu-modelleri en-guzel-bebek-orgu-modelleri farkli-bebek-orgu-modelleri guzel-bebek-orgu-modelleri harika-bebek-orgu-modelleri yeni-bebek-orgu-modelleri

Yorum Yap!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Domain