Menu

Bebek erkek mi yoksa kız mı nasıl anlaşılır

Bebek sahibi olacak kişiler için en önemli konu elbette bebeğin sağlıklı dünyaya gelişi olsa da bir süre sonra bebeğin cinsiyetinin kız mı erkek mi olacağı büyük bir merak haline gelir. Bu yüzden bebek erkek mi kız mı nasıl anlaşılır gibi sorular sıkça sorulur. Bebek erkek mi kız mı nasıl anlaşılır sorusuna verilecek en doğru yanıt elbette ultrason iledir.

Ultrason ile bebeğin cinsiyeti kolaylıkla öğrenilebilir. Önceden cinsiyeti öğrenmek için ultrason kullanılsa dahi 4 5 ay beklenmesi gerekliydi çünkü o zamanın teknolojisi buna izin veriyordu fakat günümüzde ilk birkaç içerisinde bebeğin cinsiyeti kolayca öğrenilebilir.

Bebek erkek mi kız mı nasıl anlaşılır sorusuna eski zamanlardan kalma yanıtlar da verilebilir. Örneğin karın şişip iyice kendini belli ettikten sonra karnın yuvarlaklığına bakılarak son derece ilkel biçimde bu bebek kız veya bu bebek erkek diye çıkarımlarda bulunan insanlar vardır. Fakat artık bu işin en iyi yolunun ultrason olduğu kanıtlanmıştır.

Cinsiyet ne zaman öğrenilir ?

İlk üç ay içinde bebeğin cinsiyeti öğrenilebilmektedir. Bebeğin cinsiyetini öğrenmek aslında biraz da bebeğe bağlıdır. Bebeğin içerideki hareketine göre ultrason ile bakılarak cinsiyet öğrenilebilir. Bebek cinsiyetini göstermiyor ve ya saklıyor gibi söylemleri halk arasında duyarız. Bunlar aslında çok da yanlış olmayan şeylerdir. Bunun nedeni bebeklerin anne karnı içerisinde ultrason ile görülmeyecek biçimde duruyor olmasından kaynaklanmaktadır.

Cinsiyeti ultrason ile öğrenmenin faydaları;

Sonucun yanlış çıkma gibi bir durumu yoktur, her şey doktor gözetiminde geliştiği için bebeğin cinsiyetinin doğru çıkma oranı yüzde yüzdür.

İşlem titiz ve stabilize bir ortamda gerçekleşir ve bebek ya da annenin sağlığını asla tehdit etmez.

Düzenli ultrason kontrollerinden birinde dahi bebeğin cinsiyeti görülebilir.

Eğer ilk seferde olur da yanlış görülmüş veya yanlış yorumlanmış ise sonraki kontrollerde bu durumun yanlış olduğu mutlaka ortaya çıkar ve düzeltilir.

Ultrason ile bebek cinsiyeti öğrenme en modern ve en ileri dönül seçenektir bu yüzden çokça tercih edilir.

bebek-erkek-mi-yoksa-kiz-mi-nasil-anlasilir

Yorum Yap!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Domain