Menu

Bayan abiye mezuniyet elbiseleri uzun

Herkesin sizi unutamayacağı bir mezuniyet gecesi için uzun bir abiye tercih ediyorsanız kumaş içeriği en önemli detaylardan birisidir. Mezuniyet geceniz de, en dikkat çeken kişinin siz olmasını istiyorsanız, öncelikle vücut tipinize göre bir abiye seçmelisiniz.

Mezuniyet için abiye alırken dikkat etmeniz gerekenler

  • Mezuniyet elbiseleri uzun modellerden tercih edecekseniz;
  • Şifon veya ipek kumaşlar da, belden oturan, basen sonrası bollaşan modellerden olmasına,
  • Strablez uzun modellerden giyecekseniz, göğüs kubunun tam oturmasına,
  • Saten veya keten esnemeyen kumaşlardan tercih kullandıysanız, sırtınıza tam oturup kasmamasına,
  • Hazır abiye alırken iç dikişlerinin sağlamlığına,
  • Aldığınız elbisenizin ayakkabınız ile boy uyumuna son derece özen gösterip, dikkat etmelisiniz.

Seçiminizi yaparken elbise rengi ve ten rengi uyumunuzu atlamamalısınız. Kuyruk detayı olan elbiselerden giyecekseniz, uçuşan kumaşlardan olanlar elbiseyi daha zengin gösterecektir. Mezuniyet elbiseleri uzun modelleri, boyu uzun olan kişilerin giymesi daha doğrudur. Kısa boyluların, boyu daha da, kısalacaktır.

Esnemeyen saten gibi kumaşlardan mezuniyet elbisesi alırken sırta oturması çok önemli bir detaydır. Sırtınıza tam oturmayan ve potluk yapan bir elbise, mutlaka ani bir harekette dikişlerde çıtlama yapacaktır. Bütün gecenizi zehir edebilecek bu detaya önem verirseniz tüm geceyi çok rahat geçirirsiniz. Mezuniyet elbiseleri uzun modeller de, dar kesim olanlar kilo fazlalığı olanlara göre değildir. Kuplu kesim elbiseler kilo fazlalığı olanlar için idealdir.

bayan-mezuniyet-elbiseleri-uzun kadin-mezuniyet-elbiseleri-uzun mezuniyet-elbiseleri-uzun moda-mezuniyet-elbiseleri-uzun yeni-mezuniyet-elbiseleri-uzun

One Response
  1. Aybike 2 Ocak 2018 / Cevapla

Yorum Yap!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Domain