Menu

Anlatımlı kolay örgü bolero örneği modeli

Bayanlara oldukça şık ve güzel bir görünüm veren bolero yaş kız her mevsimde giyilebilecek bir üründür. Siz de internet üzerinden anlatımlı bolero örneği sayfalarını inceleyerek bir model yapabilirsiniz.

Uzun kollu, kısa kollu istediğiniz modellerini yapabilirsiniz. Yazlık modellerde genellikle merserize ipler kullanılırken kışın ise tiftik ve yün oranı fazla olan ipler tercih edilir. Bolero şişle yapılabildiği gibi tığla da yapılması mümkündür. Anlatımlı bolero örneği olarak kız çocukları için bolero örneği vereceğiz.

Kız çocukları için bolero yapılışı

Bu bolero modelimiz tek parça ve bütün halinde örülecek bir modeldir.

  • Arka ve ön bedenler nako lolipop 80433 renk nolu iplik ile 56 ilmek örülerek başlanır ve 5 diş haraşo ile devam ediyoruz.
  • Sonra aynı iplik ile 4 sıra düz örgü, 3 diş haraşo modeli, 4 sıra düz örgü, 3 diş haraşo modeli şeklinde örülerek devam edilecek..
  • Beden boyu 24 cm olduğunda yaka için ilmekler ortalanarak ortadaki 16 ilmek kesilir ve toplam 40 ilmek kalır. Her iki tarafta kalan 20 şer ilmek ile örgüye devam ediyoruz.
  • Ön ortasındaki 6 ilmek beden boyunca haraşo modeli ile örülerek çıkılır, ön ortası 8 cm olduğunda 3 sıra ara ile 6 defa 6 ilmek haraşo modeli örülür, 1 ilmek artırılarak 26 ilmeğe kadar çıkılır.
  • Sonraki sırada da aynı şekilde artırılan 6 ilmek bir defada kesilir. Modelde haraşo sırasına geldiğinizde haraşo modeli örülürken ön ortasından başlanılarak 17 ilmek örülür ve geri dönülerek 17 ilmek daha örülerek en baş sıraya gelinir.
  • Modeldeki düz sıralar örülürken de 15 ilmek düz örülür, geri dönülür, 15 ilmek daha düz örülüp en başa gelinir.
  • Bu şekilde örülen 24 cm den sonra kol evi oluşturulur ve 20 ilmek bir defada kesilerek bolero beden kısmı bitirilir. Diğer taraf da bu anlatımlı bolero örneğine uygun şekilde örülür.

anlatimli-kolay-orgu-bolero-ornegi-modeli-facebook anlatimli-kolay-orgu-bolero-ornegi-modeli-resimli anlatimli-kolay-orgu-bolero-ornegi-modeli-tumblr anlatimli-kolay-orgu-bolero-ornegi-modeli degisik-anlatimli-kolay-orgu-bolero-ornegi-modeli en-guzel-anlatimli-kolay-orgu-bolero-ornegi-modeli farkli-anlatimli-kolay-orgu-bolero-ornegi-modeli guzel-anlatimli-kolay-orgu-bolero-ornegi-modeli harika-anlatimli-kolay-orgu-bolero-ornegi-modeli yeni-anlatimli-kolay-orgu-bolero-ornegi-modeli-v

Yorum Yap!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Domain