Menu

Açıklamalı anlatımlı kışlık örgü atkı bere takımı modelleri

Özellikle soğuk kış günlerinin olmazsa olması olan atkı ve bereler, bizleri soğuktan koruduğu gibi şıklığı tamamlayıcı bir unsur olma işlevi de görmektedir. Bu açıdan bugün sizlerle paylaşacağımız açıklamalı atkı bere takımı yapımıyla şıklığınıza şıklık katmanıza vesile olacağız.

Bere ve atkı takımı nasıl yapılır?

Bu işlemi gerçekleştirebilmek için öncelikle 3 ve 2 numaralı tığımızı ve ipimizi hazır ediyoruz. İlk olarak bere yapımını ele alırsak:

Berenin alt kısmını oluşturmak için tığımızla 11 tane zincir çektikten sonra döneceğimiz zaman bir zincir çekerek arka bölümdeki ipimize batırıyoruz.

10 kez olacak şekilde arka kısma batarak ipimizi iki sefer çekiyoruz; her sıra için aynı işlemi tekrarlıyoruz ve baş ölçüsü büyüklüğünde lastik kısmı oluşturuyoruz.

Berenin üst kısmı içinse üç tırabzan ve iki zincir yapıp iki numaralı tığ ile 24 tane tırabzan örüyoruz.

Tırabzanlarımızı tamamladıktan sonra ilk olarak başladığımız tırabzanın tepe kısmına bağlıyoruz.

Açıklamalı atkı bere takımı tarifinin son ayağında berenin üst kısmına geldiğimizde tırabzanlarımızın arasındaki iki ilmeği kaldırıyoruz ve üç tane zincir çekip sekiz adet tırabzan oluşturuyoruz; bu işlemlerle sıramızı tamamladıktan sonra tırabzan sayısını azaltıp sıfırlayarak beremizi toparlıyoruz.

Açıklamalı atkı bere takımı konusunda atkı hususuna da göz atacak olursak; kırk adet ilmek ile 34 cm olacak şekilde 1+1 lastik örüp düz örgüye geçiyoruz. Atkı boyu 75 cm olduğunda tekrardan lastik örgüye geçip bu şekilde devam ediyoruz ve 16 cm geri dönüşlerle üç ilmek örüp ilmekleri tek seferde kesip bitiriyoruz. Şeritleri atkının ucuna halka yapıp dikiyoruz.

degisik-kislik-orgu-atki-bere-takimi-modelleri en-guzel-kislik-orgu-atki-bere-takimi-modelleri farkli-kislik-orgu-atki-bere-takimi-modelleri guzel-kislik-orgu-atki-bere-takimi-modelleri harika-kislik-orgu-atki-bere-takimi-modelleri kislik-orgu-atki-bere-takimi-modelleri-facebook kislik-orgu-atki-bere-takimi-modelleri-resimli kislik-orgu-atki-bere-takimi-modelleri-tumblr kislik-orgu-atki-bere-takimi-modelleri yeni-kislik-orgu-atki-bere-takimi-modelleri

Yorum Yap!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Domain