Menu

9 haftalık gebelik hamilelik bebek görüntüsü resimleri

9 haftalık gebelik görüntüsü ile kilo anlamında yaklaşık olarak 3 gram olduğunu anlaşılmaktadır. Boy olarak da yaklaşık 25 mm civarındadır. Bu dönemde bebekler embriyo görüntüsünden kurtulmaktadır. Artık insan yavrusu haline gelmiş daha belirgin yapılardadır. Herhangi bir hareket hissetmek imkansızdır. Anne adayları bu tarz hareketler anımsasa dahi bunlar bağırsaklarda meydana gelen oluşumlardır. Anne adayları bu dönemlerde oldukça hassas olmaktadır. Ruhsal açıdan ani değişimlerin yanı sıra sinirsel bir takım reaksiyonlar söz konusu olmaktadır. Halisünasyon görme gibi durumlar dahi yaşanmaktadır. Birçok anne adayında yaşanan mide bulantıları da oldukça can sıkıcı olmaktadır. Bu durumlara karşılık anne adaylarına dair tutumlara dikkat edilmelidir.

9 haftalık bebek gelişimi

9 haftalık gebelik görüntüsü ile ulaşılan sonuçlar şu şekildedir;

Bebekte kemik ve kıkırdak oluşumları başlar.

El parmakları gelişmeye başlamıştır. Lakin hala bitişik vaziyette yer almaktadır.

İç genital organlarda da gelişim söz konusudur. Ama cinsiyet adına net bir şey söylemek mümkün değildir.

Bağırsakları karın içerisine girmeye başlamaktadır.

Reflekslerin geliştiği gözlemlenmektedir.

Kalp kapakları oluşmaya başlar

9 haftalık gebelik görüntüsü ile kafanın en büyük organ olduğu gözlemlenir. Omuzların taşıyamaması sebebiyle öne doğru düşmüştür. Bu durumda bebeğin c şeklinde olması söz konusudur.

Göz retinası gelişmeye başlar

Tüm bu gelişmeleri 9. Haftada izleyebilirsiniz. Düzenli olarak kontrollere gitmeniz ve kendinize dikkat etmeniz gerekmektedir. Hamilelik döneminde var olan haftaların değişik reaksiyonları söz konusudur. Tüm bunları atlatmak adına gerekli önlemleri almak ve kontrollere gitmekte fayda vardır. Böylelikle kolayca bu dönemleri geçirebilir sonuca varabilirsiniz. 9 haftalık gebeliklerde anne üzerine fazla görev düşmektedir. Nitekim çok hassas oldukları için bu dönemlerde anne adaylarına daha iyi davranmak da fayda vardır. Bu hem annenin sağlığı hem de anneyle telepatik bağı oluşan bebeklerde olumlu sonuçlar yaratacaktır. Bu dönemleri atlatması adına daha titiz davranmak ve istedikleri faaliyetleri gerçekleştirmesine yardımcı olmak daha faydalı olacaktır. Böylelikle bu zorlu haftaları daha sorunsuz bir şekilde atlatmak mümkün olacaktır.

9-haftalik-gebelik-bebek-goruntusu-facebook 9-haftalik-gebelik-bebek-goruntusu-resimli 9-haftalik-gebelik-bebek-goruntusu-resmi 9-haftalik-gebelik-bebek-goruntusu-tumblr 9-haftalik-gebelik-bebek-goruntusu

Yorum Yap!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Domain