Menu

8 aylık gebelik bebek görüntüsü resimleri

8 aylık gebeliklerde bebeklerin hareketlerinin arttığı ve daha hissedilir olduğu gözlemlenmiştir. Bu hareketli dönemlerde anne adayları hareket halindeyken veya çalışırken bu durumları hissedemeyebilir. Böyle durumlarda panik olmamalarını öneririz. Nitekim dinlenmek için harekete geçtikleri anda bebeğinde hareket edeceğini gözlemleyeceklerdir. Anne adayları bu dönemlerde ağırlık sebebiyle zorlanabilir hareketleri kısıtlanabilir. Bunun yanı sıra gece uykularında rahat hareket edememe durumunda dolayı sorun yaşayabilir. Tüm bunları atlatmak için gündüzleri çok fazla uyumamak ve egzersiz yapmak faydalı olacaktır. Egzersiz yapımı özellikle doğum esnasında anne adayları için oldukça faydalı olmaktadır. Nitekim normal doğum düşünen anne adayları egzersiz yaptıkları için daha kolay bir doğuma sebep olmaktadır. Ayrıca egzersiz bebeklerin gelişimi için de oldukça faydalı olmaktadır. Egzersiz için dışarıda yapılan kısa yürüyüşler dahi nefes egzersizleri adına ve doğum amacıyla sizlere oldukça faydalı olacaktır.

8 aylık gebelik oluşumları

8 aylık gebelik görüntüsü sonucunda oldukça belirgin yapılara denk gelmek mümkündür. Bu oluşumlara göz atacak olursak;

Kemikleri sertleşmeye başlar.

Deride yağ tabakası oluşmaya başlar ve derinin pembe rengine döndüğü izlenir.

Bağışıklık sistemi gelişmeye başlamıştır.

8 yaylık gebelik görüntüsü ile bebeğin 40-45 cm civarında olduğu izlenir.

Kilo olarak da 2000-2500 gram civarındadır.

Karanlığı ve aydınlığı ayırt edebilir.

Dışarıda var olan sesleri algılar ve reaksiyon verebilir.

Gözleri açık olabilir.

8 ayık gebelik görüntüsü ile bebeğin 5 duyu organıyla hazır olarak var olduğu gözlemlenmektedir. Bu dönemde yaşanan erken doğumlarda risk daha azdır. Akciğer ve beyin gelişimi yeterince olgunlaşmasa dahi bunların tedavisi kısa bir sürede yapılmaktadır. Bu dönemde de anne adaylarının egzersiz yapması önerilmektedir. Özellikle normal doğum düşünen anne adayları için yürüyüşler ve hafif egzersizler oldukça faydalı olacaktır. Doğum esnasında zorlanmamalarına ve bebeğin gelişimi neticesinde daha sağlıklı sonuçlara yer vermesinden dolayı spor oldukça önemlidir. Tüm bu önlemleri alarak devam etmek hamileliğin son aylarını rahat atlatmanıza yardımcı olacaktır. Aynı zamanda da doğum esnasında kolaylıklar sunacaktır.

8-aylik-gebelik-bebek-goruntusu-facebook 8-aylik-gebelik-bebek-goruntusu-resimli 8-aylik-gebelik-bebek-goruntusu-resmi 8-aylik-gebelik-bebek-goruntusu-tumblr 8-aylik-gebelik-bebek-goruntusu

Yorum Yap!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Domain