Menu

2 aylık bebeğin gebelik görüntüsü ve fotoğrafları

Anneler bebeklerinin gelişimini adım adım takip etmek için ultrasona düzenli olarak giderler. Ultrason görüntüleri günümüzde renkli olarak da gösterilmektedir. Önceden sadece bebeğin cinsiyetini anlamak için kullanılan ultrason artık bebeğin sağlıklı olup olmadığını da gözlemeye yardımcı olmaktadır.

Ultrason görüntülerini kişiler anlayamaz. Bunun nedeni görüneni anlamak için teknik bilgiye sahip olunması gerektiğidir. Bu sebeple ultrason kağıtlarına bakınca bebeğinizi görmeniz mümkün değildir. 2 aylık gebelik görüntüsü bebek çok ufak olduğu için sadece bir karartı olarak görünür. Bu karartı anne karnı içerisinde kendisini belli eder. 2 aylık gebelik görüntüsü bebeği anlamak için yeterli değildir. Son aylara girildiğinde teknik olarak durumu anlaşılmasa da bebeğin silueti seçilebilir, zor da olsa tanınabilir.

3 boyutlu ultrason

2 aylık gebelik görüntüsü normal ultrason ile anlaşılamaz fakat günümüzün son teknolojisi olan 3 boyutlu ultrason ile iki aylık bebeğin görüntüsü dahi anlaşılır olabilir. 3 boyutlu ultrason hem anne karnını net bir şekilde göstermekte hem de renkli olarak görüntü imkanı vermektedir. Ultrason denince akla genelde siyah beyaz ve içinde ne olduğu çok da belli olmayan bir görüntü gelir. Renkli ultrason bunu kırmak için geliştirilmiştir. Bakan kişi teknik bilgilerin yanı sıra bebeğin büyüklüğünü eğer son aylarında ise yüz hatlarını dahi seçebilmektedir. Bu bağlamda ultrasona yeni bir soluk getirdiğini söyleyebiliriz.

Küçük bebeklerde renkli ultrason yerine klasik ultrason tercih edilmektedir. Bunun nedeni;

Bebeğin henüz çok bir detayı olmadığı için anne ve baba bebek hakkında renkli ultrasonla da çok bir bilgiye sahip olamazlar.

Teknik bilgiler özellikle ilk aylarda daha önemlidir. Bu nedenle klasik ultrason seçilir.

Ultrason anne ve bebek arasında bağı kuran ilk araçtır. Anne bebeğinin görüntüsünü ultrasonda görünce bebeğe bağlılığı artar. Bunun yanında düzenli yapılan ultrason kontrolleri bebeğin sağlığı için oldukça önemlidir.

Ultrason hastanelerde yaptırılır. Birçok özel hastane ve devlet hastanesi bu işlemi yapmaktadır. Ultrason görüntülerine renkli ulaşmak için 3 boyutlu ultrason yapan yerlere gidilmelidir.

2-aylik-bebegin-gebelik-goruntusu-facebook 2-aylik-bebegin-gebelik-goruntusu-resimli 2-aylik-bebegin-gebelik-goruntusu-resmi 2-aylik-bebegin-gebelik-goruntusu-tumblr 2-aylik-bebegin-gebelik-goruntusu

Yorum Yap!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Domain