Menu

19 haftalık gebelik görüntüsü ve resimleri

19 haftalık gebelik görüntüsü bebek sağlığı açısında birçok ipucu vermektedir. Gelişim sürecinde neredeyse yarı gebeliği tamamlamak üzere olan hamileler bu süreçte büyümeye başlayan karınları ile ilgili sıkıntılar yaşayabilmektedirler. Bu sıkıntılar ile başa çıkmak için yapmanız gereken şeylerden ilki doğru şekilde beslenmeye devam etmektir.

5.aya giriyoruz!

Anne adayının karını büyümüştür. Bu büyüme yaklaşık olarak göbek deliğinin 1-2 santim altına kadar olmaktadır.

Bu büyümenin rahim ve mideye baskı yapabileceğini unutmayın. Olası sıkıntılarınız için hekiminiz ile görüşmeniz önerilmektedir.

Bu mide problemi nedeni ile reflü sorunu yaşayabilirsiniz. Öğünlerinizi azaltarak ve sıklaştırarak bunun önüne geçebilmeniz mümkün. Eğer şikayetler azalmıyor ise doktorunuza danışmanız yapabileceğini en iyi şeylerden bir tanesi olacaktır.

Bebeğin boyu başından poposuna 15 santim boyutundadır. Ağırlı ise 250 grama kadar gelmiştir. Büyüyen organlar ile berber bebeğin kilosu da hızla artmaktadır.

Bebekler bu dönemden itibaren dışarıdan gelen sesleri duymaya başlarlar. Bu konuda yapabileceğiniz en iyi şeylerden bir tanesi sürekli onun ile konuşmak olacaktır. Artık bebeğiniz dışarıda yer alan gürültü ve kavgaları duyabileceğinden bunu ona yaşatmayın. Mümkün olduğu kadar sakin olmanız bebeğinizin de çok daha sağlıklı olmasına yardımcı olacaktır. Bebeğiniz ile her fırsatta konuşmaya özen göstermelisiniz.

Hamileliğin 19. Haftasında da uzun süre hareketsiz kalmaktan kaçınmalısınız bu gibi problemler ileride çok daha büyük sağlık sorunları yaratabilmektedir. Kendinize çok yüklenmeden hareket edin.

Bebeğin artık damak yapısı belirginleşmiştir. Diş taslakları oluşmaktadır.

19 haftalık gebelik görüntüsü videolarına ve resimlerine sitemizden ulaşabilirsiniz. Bebek gelişimi sürekli doktorlar tarafından takip edilmesi gereken bir süreçtir. Bu süreci kulaktan dolma bilgiler ile geçirmeniz tehlikeli olabilmektedir. 19 haftalık gebelik görüntüsü size bir canlının çok yakında dünyaya gelmeye hazırlandığını anlatmaktadır. Bunlar yorucu günlerden önce en güzel günleriniz. Bu arayı küçük bir tatil ile kendinizi ödüllendirerek değerlendirebilirsiniz. Bu zorlu günlerde kendinize mümkün olduğu kadar moral vermeye çalışmanız iyi olacaktır. Önünüzdeki süreçte doktor kontrollerinizi eksik etmemeniz anne ve bebek sağlığı açısından önemlidir.

19-haftalik-gebe-goruntusu 19-haftalik-gebelik-goruntusu-3-boyutlu 19-haftalik-gebelik-goruntusu-resmi 19-haftalik-gebelik-goruntusu-uzman-tv 19-haftalik-gebelik-goruntusu

Yorum Yap!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Domain