Menu

13 haftalık gebelik görüntüsü ve görselleri

13 haftalık gebelik görüntüsü birçok anne tarafından merak edilmektedir. Bu dönemlerde bebekler çok özel ve yüksek hassasiyeti olan ultrason cihazları ile görüntülenebilmektedir. Bu görüntülenme işlemini sadece kaliteli hastanelerde yaptırabileceğinizi unutmayın. Birçok doktor zararı olacağını düşündüğü için bu dönemde bebek ile ilgili herhangi bir bu tarz girişimde bulunmamaktadır.

Neler oluyor orada ?

Bebeğin boyu 1 haftada 5 santimden 7 santimetreye büyümektedir.

Bebeğin ağırlık 1 hafta içerisinde 15 gramdan 20 grama’a yükselmiştir. Organların oluşumu tamamlanmıştır. Organlar büyümeye başlamıştır.

Kulaklar olması gereken yerlere doğru ilerlerler. Bu sayede bebeklerin yüzleri artık çok daha fazla insan yüzüne benzemektedir.

Ses telleri yavaş yavaş oluşmaktadır.

Bebeğin genital organları artık iyice belirginleşmiştir. Eğer bu dönemde bebeğe bakılabilse cinsiyeti söylemek mümkün olmaktadır.

Bu iş için kullanılabilen çok gelişmiş ultrason yöntemleri bulunmaktadır. Eğer çok daha net bir şekilde bebeğin cinsiyeti öğrenilmek isteniyorsa birkaç hafta daha beklenilmesi önerilmektedir.

Karaciğer safra sıvısı üretmeye başlamıştır.

Pankreas bezi insülin üretmeye başlamıştır.

Damaklarının altında 20 adet diş bulunmaktadır.

Bebek bu dönemde içerisinde bulunduğu amnion sıvısını yutmaktadır. Bu yutma işleminin ardından idrar olarak geri çıkartmaktadır. İdrar amnion sıvısı ile bir döngü haline girmektedir.

13 haftalık gebelik görüntüsü ilk 12 haftasında ilk sürecini tamamlayan bebeğin ikinci döneminin ilk haftası olduğu için büyük önem taşımaktadır. Bu önemli süreçte olası sorunlarınızı doktora bildirmeniz ve sürekli iletişimde bulunmanız önerilmektedir. Bu şekilde hamilelik süreçlerini çok daha kolay bir şekilde atlatabilmeniz mümkündür. 13 haftalık gebelik görüntüsü videolarını ve resimlerine sitemizde ulaşabilirsiniz. Bu resimler aracılığı ile bebeğin yolculuğunu çok daha net bir şekilde anlayacak ve insan canlısına daha büyük empati duyacaksınız. Bu önemi süreçleri tıbbi destek alarak atlatmanın çok daha kolay olduğunu unutmayın. Ülkemizde birçok ücretsiz hizmet veren kadın ve çocuk sağlığı hastanesi, aile merkezleri bulunmaktadır. Bu kurumlar aracılığı ile çok daha güvenilir bir şekilde doğum yapmanız mümkün olabilmektedir. Sağlığınıza değer verin.

13-haftalik-gebe-goruntusu 13-haftalik-gebelik-goruntusu-uzman-tv 13-haftalik-gebelik-goruntusu-uzman 13-haftalik-gebelik-goruntusu-youtube 13-haftalik-gebelik-goruntusu

Yorum Yap!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Domain